Καρσέδο: «Δεν καταφέραμε να κάνουμε περισσότερα μετά το γκολ που βάλαμε»

Κυριακή, 31/3/2024 - 21:55

Για την ισοπαλία της Πάφου με 1-1 κόντρα στην Ομόνοια, στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής των play-off του πρωταθλήματος Cyta, μίλησε ο προπονητής των «γαλάζιων», Κάρλος Καρσέδο, σε δηλώσεις που παραχώρησε στην καθιερωμένη συνέντευξη Τύπου.

Αναλυτικά: «Δεν είμαστε ευχαριστημένοι με το αποτέλεσμα γιατί ήρθαμε εδώ να πάρουμε τους 3 βαθμούς. Θέλαμε το αποτέλεσμα για να περάσουμε μπροστά από την Ομόνοια. Κάναμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο και είχαμε ευκαιρίες για να ανοίξουμε το σκορ, αλλά δεχθήκαμε το τέρμα στο τελευταίο λεπτό. Είπαμε στο ημίχρονο πως έπρεπε να πιέσουμε περισσότερο για να φέρουμε το παιχνίδι στα ίσα. Περίμενα περισσότερα πράγματα από εμάς μετά που ισοφαρίσαμε. Δεν καταφέραμε να κάνουμε περισσότερα πράγματα μετά που βάλαμε το τέρμα. Προσπαθήσαμε να κάνουμε κάποιες αλλαγές για να το αλλάξουμε αυτό αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε. Έχουμε δύσκολα παιχνίδια αλλά είμαστε έτοιμοι όλοι στην ομάδα, έτοιμοι για να πετύχουμε. Οι ποδοσφαιριστές είναι συγκεντρωμένοι στα παιχνίδια».