Ήττα για την Εθνική Γυναικών στο Μαυροβούνιο

Τρίτη, 5/12/2023 - 18:58

Με ήττα ολοκλήρωσε σήμερα τις υποχρεώσεις της η Εθνική μας ομάδα Γυναικών στον 3ο όμιλο της Γ' Κατηγορίας του Nations League. Στο DG Arena Lješkopolje Podgorica ηττήθηκε από το Μαυροβούνιο με 2-0 και τερμάτισε στην 3η θέση με απολογισμό επτά βαθμούς.

Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο πάλεψε, όμως το γκολ που δεχτήκαμε με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου δυσκόλεψε περισσότερο την προσπάθεια για το στόχο της νίκης. Στο 74ο λεπτό η γηπεδούχος ομάδα, που τερμάτισε τελικά στη δεύτερη θέση, πέτυχε το 2-0.

Κύπρος (Στέφανος Βοσκαρίδης): Ματθαίου, Μ. Γεωργίου, Σιακαλλή, Ξ. Γεωργίου, Παπαδοπούλου (57' Ευστρατίου), Σάββα, Α. Μιχαήλ (70' Γιάννου), Μ. Παναγιώρου (77' Χρυσοστόμου), Αριστοδήμου (57' Ελίνα Παναγιώτου), Βιολάρη, Ειρήνη Μιχαήλ (70' Διονυσίου).