Ισοπαλία, που παρατείνει την αγωνία για την Καρμιώτισσα (video)

Σάββατο, 22/4/2017 - 20:00

Η ισοπαλία στο Δασάκι με 1-1 ανάμεσα σε Εθνικό και Καρμιώτισσα, δίνει χαρακτήρα θρίλερ στην ''μάχη'' της παραμονής όπου όλα είναι ανοιχτά.

O Mανογιάν με το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα έβαλε μπροστά την Καρμιώτισσα στο σκορ στο δέκατο τρίτο λεπτό. Στο 23' ο Εθνικός έφτασε μια ανάσα από την ισοφάριση , όμως ο Κατσαράβα έχασε δεν μπόρεσε εξ επαφής να βρει δίχτυα.

Στο 37' έγινε η φάση του αγώνα. Μετά από εκτέλεση φάουλ, η κεφαλιά του Ντόβμπνια βρήκε στο δοκάρι, με τον Κρατσούνοφ να παίρνει την επαναφορά και τον Καιρίνος να διώχνει την μπάλα, η οποία όμως είχε περάσει την γραμμή, με το Νικολαίδη να δείχνει κόρνερ. Ωστόσο ο σκορερ Κρατσούνοφ ήταν σε θέση οφ σαιντ . Διπλό λάθος του διαιτητή της αναμέτρησης.

Το παιχνίδι είχε καθυστέρηση οκτώ λεπτών καθώς τραυματίστηκε ο βοηθός και αντικαταστάθηκε από τον τέταρτο διαιτητή

Στο 56' ο Κρατσo;yνοφ κατάφερε να ισοφαρίσει για την ομάδα της Άχνας που πίεσε από την αρχή της επανάληψης. Στο 61΄ο Όρντος έχασε μοναδική ευκαιρία να ξαναδώσει προβάδισμα στην ομάδα από τα Πάνω Πολεμίδια, όμως στο τετ α τετ νικήθηκε από τον Πρότσεκ.