Ιδανικός αυτόχειρας ο Παναθηναϊκός, «σκόνταψε» εντός κόντρα στον Βόλο

Κυριακή, 2/4/2023 - 20:07

Μετά από ένα ματς γκραν γκινιόλ, ο Παναθηναϊκός έμεινε στο 0-0 με τον Βόλο, στο «Απόστολος Νικολαΐδης», στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των play-off της Stoiximan Super League.

Το «τριφύλλι» ήταν ανώτερο αλλά δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ κάποια από τις ευκαιρίες του στο πρώτο μέρος, με τους Ιωαννίδη, Τσέριν και Παλάσιος. Παράλληλα, είδε τον Σπόραρ να χάνει πέναλτι στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με την ομάδα της Μαγνησίας να βλέπει το πλάνο με τις συνεχείς καθυστερήσεις και την καλή της αμυντική οργάνωση να αποδίνουν και να της χαρίζουν έναν… απρόσμενο βαθμό.

Ο Παναθηναϊκός έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει προβάδισμα στην μάχη για τον τίτλο, παραμένοντας πρώτος στη βαθμολογία με 63 πόντους αλλά και ματς περισσότερο. Ενώ ο Βόλος έπιασε τον Άρη στους 40 βαθμούς, επίσης με ένα ματς παραπάνω.