«Χορταστική» ισοπαλία μεταξύ ΦΚ Νόβι Παζάρ και ΑΠΟΕΛ

Πέμπτη, 4/7/2024 - 20:50

Ισόπαλο έληξε το δεύτερο φιλικό του ΑΠΟΕΛ στην Σερβία, όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο προετοιμασίας του.

Το σύνολο του Γκαγιέγο συμβιβάστηκε με την ΦΚ Νόβι Παζάρ σε έναν... χορταστικό αγώνα από γκολ, καθώς αμφότερες οι ομάδες σκόραραν δις (2-2).

Το 1-0 έκανε ο Κονσταντίνοφ στο 30ο λεπτό και δέκα λεπτά αργότερα ο Οπάρα ισοφάρισε. Οι πρωταθλητές Κύπρου πήραν ξανά προβάδισμα με τον Σιπριάνο στο 76ο λεπτό, όμως οι Σέρβοι απάντησαν με τον Αντεσίνα στο 80ο λεπτό.

Ο Ισπανός τεχνικός είχε την ευκαιρία να εξάγει χρήσιμα συμπεράσματα και να δώσει χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές, ενόψει των επίσημων υποχρεώσεων.

Επόμενο «τεστ» για τον ΑΠΟΕΛ την Πέμπτη (09/07) απέναντι στην ΦΚ Ραντνίτσκι 1923 Κραγκούγεβατς.

Οι ενδεκάδες:

ΦΚ Νόβι Παζάρ: Πάγιοβιτς, Μπότζατ, Μπατσκουγία, Άντουι, Αντεσίνα, Οπάρα, Λιάγιτς, Μεσάροβιτς, Άλιτς, Μπιέλιτσιτς, Μίλετιτς

ΑΠΟΕΛ (Νταβίντ Γκαγιέγο): Χριστοδούλου (65′ Κίττος), Σούσιτς (65′ Σιπριάνο), Σιπριάνο (32′ Τσεπάκ, 85′ Βρόντης), Πέτροβιτς (65′ Αντωνίου), Κιντίγια (65′ Μερ), Κοσταντίνοφ (46′ Τεχέρα), Σαρφό (65′ Σατσιάς), Καττιρτζής (78′ Άπια), Θεοδώρου (65′ Κάνο), Μαρκίνιος (65′ Γεωργίου), Ντράζιτς (65′ Μπεν).