Γλίτωσε στο τέλος με τη Βαγιεκάνο, όμως παραμένει σε κίνδυνο η Βαλένθια

Τρίτη, 4/4/2023 - 08:06

Ήθελε τη νίκη, βολεύτηκε με την ισοπαλία. Η Βαλένθια ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Ράγιο Βαγιεκάνο στο Μεστάγια στο ματς που έριξε την αυλαία της 27ης αγωνιστικής αλλά θα ήθελε να έχει πάρει τους τρεις βαθμούς.

Ωστόσο, από το… ολότελα και ο βαθμός αυτός έχει αξία καθώς έφερε τις νυχτερίδες στους 27 βαθμούς όσους και η Εσπανιόλ και η Αλμερία, αλλά στη θέση πάνω από τη ζώνη υποβιβασμού.

Πρωταγωνιστής σε αυτή την αναμέτρηση για την Βαλένθια ήταν ο Κλάιφερτ ο οποίος ευστόχησε στο πέναλτι που εκτέλεσε στο 82ο λεπτό. Η Βαλένθια μέχρι τότε ήταν με την πλάτη στον τοίχο καθώς από το 9ο λεπτό είχε βρεθεί πίσω στο σκορ με τον Κομεσάνα, αλλά είδε τους φιλοξενούμενους να χάνουν και άλλες ευκαιρίες για να σκοράρουν. Ευτυχώς ήταν σε καλή βραδιά ο Μαμαρντασβίλι.