«Φωνάζει» για δουλειά ο Απόλλωνας

Δευτέρα, 18/9/2023 - 08:54
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

Κατώτερος των περιστάσεων αλλά με βαθμολογικό κέρδος στη Λευκωσία ο Απόλλωνας. Η ομάδα της Λεμεσού πήρε την ισοπαλία 1-1 κόντρα στον ΑΠΟΕΛ για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος στο ΓΣΠ. Παιχνίδι στο οποίο οι «γαλάζιοι» υστέρησαν κατά πολύ από τον αντίπαλο τους.

Όπως είπε και ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς μετά την ολοκλήρωση του παιχνιδιού, υπάρχουν πολλά σημεία στα οποία εντοπίστηκαν προβλήματα και... κενά, τα οποία χρίζουν βελτίωσης μέσω των προπονήσεων. Στα θετικά μπορούν να μπουν οι αλλαγές που έγιναν από τον Σέρβο τεχνικό και έδειξαν θετικά στοιχεία. Ο λόγος για τους Αμπντουραχίμι, Σαγκάλ, Τέκιε και Μάρκες.

Οι Λεμεσιανοί μπήκαν υποτονικά στην αναμέτρηση, δίνοντας τη μπάλα στον αντίπαλο του. Σταδιακά οι παίκτες του Μιλόγεβιτς ισορρόπησαν και κέρδισαν μέτρα, όμως μετά το ημίωρο υποχώρησαν ξανά και δέχτηκαν το γκολ. Η ισοφάριση στην τελευταία φάση του ημιχρόνου ουσιαστικά ήρθε ανέλπιστα όμως ήταν καθ' όλα καλοδεχούμενη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας αρκέστηκε σε παιχνίδι αντεπιθέσεων, είχε τις ευκαιρίες του, όμως δεν κατάφερε να «κλέψει» τη νίκη. Πλέον, η προσοχή πέφτει στην πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta, στο ντέρμπι της Λεμεσού με την ΑΕΛ στο «Άλφαμεγα Stadium» (24/09 - 19:00)