Φοβήθηκαν και έμειναν στο μηδέν οι Λεμεσιανοί (BINTEO)

Σάββατο, 9/2/2019 - 19:00

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο Τσίρειο στάδιο ανάμεσα σε Απόλλωνα και ΑΕΛ. Οι δύο ομάδες δεν πρόσφεραν καλό θέαμα και δίκαια έμειναν στο 0-0.

Ένα αποτέλεσμα που στέλνει την ΑΕΛ στους 42 βαθμούς και παραμένει στη δεύτερη θέση ενώ ο Απόλλωνας έφτασε στους 41 και παρέμεινε τρίτος.

Στο τρίτο λεπτό σουτ του Χουράδο, μάζεψε εύκολα ο Βάλε χωρίς κανένα πρόβλημα.

Τρία λεπτά αργότερα σουτ του Παπουλή, η μπάλα κόντραρε και πήγε στον Πρόσεκ χωρίς κανένα πρόβλημα και πάλι.

Στο 19ο λεπτό ο Κυριάκου εκτέλεσε φάουλ από τα 30 μέτρα με την μπάλα να φεύγει ψηλά.

Στο 28ο λεπτό ο Σαρδενέρο βρέθηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή, έκανε το σουτ όμως ο Ντόσα έσωσε τον κίνδυνο για την ΑΕΛ.

Στο 38ο λεπτό ο Σελίμοβιτς έκανε το σουτ από μακρινή απόσταση όμως το σουτ ήταν κακό με την μπάλα να φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

Δύο λεπτά αργότερα ο Χουράδο βρέθηκε σε καλή θέση όμως δεν το εκμεταλλεύτηκε.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους η ΑΕΛ κράτησε περισσότερο την μπάλα και έψαξε αυτή το γκολ.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλισε όπως και το πρώτο χωρίς πολλές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες.

Στο 70ο λεπτό ο Μακρής έκανε την σέντρα όμως ο Αντάμοβιτς έκανε κάκιστο τελείωμα και σπατάλησε μοναδική στιγμή για την ΑΕΛ.

Πολύ καλό σουτ του Καραγιόλ, έδιωξε ενστικτωδώς ο Πρόσεκ στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης.

Aπόλλωνας (Σωφρόνης Αυγουστή): Βάλε, Πέδρο, Ουεντραόγκο, Σελίμοβιτς, Βασιλείου, Χάμπος, Μπρου, Περέιρα (Σκέμπρι 83΄) Παπουλής (Ζελάγια 61’), Σαρντινέρο (Καραγιόλ 73’), Μάγκλιτσα

ΑΕΛ (Ντούσαν Κέρκεζ): Πρόσεκ, Ντόσα, Τεξέϊρα, Γκαστανάγια, Νταβόρ, Μακρής, Χουράδο (Σκράντζ 63’), Γουήλερ, Τεϊσέιρα, Αντόνια (Αγκάνοβιτς 73’), Αντάμοβιτς (Ντα Σίλβα 79’)