Φιλική ήττα για την Ομόνοια κόντρα στον Ολυμπιακό (ΒΙΝΤΕΟ)

Τετάρτη, 29/7/2020 - 20:59

Τη φιλική ήττα με 3-0 γνώρισε η Ομόνοια κόντρα στον Ολυμπιακό στου Ρέντη. Τα γκολ για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Ομάρ (39'), Βαλμπουενά (45') και Ραντζέλοβιτς (54').

Η αναμέτρηση ήταν κεκλεισμένων των θυρών έτσι περαιτέρω εικόνα για την παρουσία των «πρασίνων» στον αγωνιστικό χώρο δεν είχαμε.

Στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης ο Μασούρας απέναντι στον Φαμπιάνο όμως ο Βραζιλιάνος σταμάτησε τον ποδοσφαιριστή του Ολυμπιακού.

Τρία λεπτά αργότερα νέο σουτ του Μασούρα με τον Φαμπιάνο να λέει εκ νέου «όχι».

Η πρώτη καλή στιγμή για την Ομόνοια στην αναμέτρηση ήρθε στο 12ο λεπτό όταν ο Γκόμεθ έξω από την περιοχή επιχείρησε το σουτ όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Σα.

Στο 18ο λεπτό ο Καμαρά έπιασε το σουτ για τον Ολυμπιακό όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια της Ομόνοιας.

Η ομάδα της Λευκωσίας «απάντησε» στις ευκαιρίες με τον Λέτσιακς στο 20ο λεπτό όμως το σουτ του κατέληξε εξίσου πάνω από τα δοκάρια.

Σέντρα στην περιοχή της Ομόνοιας στο 29ο λεπτό με τον Μασούρα να πιάνει την κεφαλιά και την μπάλα να καταλήγει μόλις έξω.

Στο 36ο λεπτό ο Καμαρά επιχείρησε το σουτ όμως ο Φαμπιάνο ήταν σε ετοιμότητα και απέκρουσε την μπάλα.

Γκολ για τον Ολυμπιακό στο 39ο λεπτό. Λάθος του Λούφτνερ, ο Μπα βρέθηκε απέναντι από τον Φαμπιάνο που απέκρουσε σε πρώτο χρόνο όμως στην επαναφορά έγινε το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Ο Ολυμπιακός διπλασίασε τα γκολ του στο 45ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά.

Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο για την Ομόνοια στο 49ο λεπτό. Ο Λέτσιακς έκανε το γύρισμα στον Τιάγκο όμως το σουτ του τελευταίου έφυγε λίγο έξω.

Ο Ολυμπιακός έκανε το 3-0 στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ραντζέλοβιτς.

Στο 62ο λεπτό ο Γκόμεθ εκτέλεσε απευθείας φάουλ γα την Ομόνοια όμως η μπάλα πέρασε έξω.

Στο 81ο λεπτό ο Κίκο εκτέλεσε φάουλ από το ύψος της περιοχής όμως η μπάλα πέρασε άστοχα πάνω από τα δοκάρια του Ολυμπιακού.

Ο Καμαρά από το ύψος του πέναλτι έκανε το σουτ στο 84ο λεπτό όμως η μπάλα πέρασε έξω.

Νέο σουτ για τον Ολυμπιακό στο 90ο λεπτό με τον Φαμπιάνο να αποκρούει την μπάλα.

*(ενημέρωση από το γραφείο τύπου της Ομόνοιας)

Ολυμπιακός (Πέδρο Μάρτινς): Σα, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Γκιγιέρμε, Ελ Αραμπί, Μασούρας, Τσιμίκας, Μπα, Βαλμπουενά, Σισέ, Γκασπάρ

Ομόνοια (Χένινγκ Μπεργκ): Φαμπιάνο, Χούμποτσαν (Κούσουλος 64'), Λανγκ, Λούφτνερ, Λέτσιακς (Κίκο 74'), Γκόμες (Λοΐζου 64'), Γκόμεθ (Σάββα 78'), Μποτεάκ (Τζιωνής 74'), Μαυρίας, Τιάγκο, Κακουλλής (Ντάρμπισαϊαρ 74')