Φιλική «8άρα» της ΑΕΛ απέναντι στην Καρμιώτισσα (ΦΩΤΟ)

Σάββατο, 18/7/2020 - 20:00

Φιλική νίκη με 8-1 πήρε η ΑΕΛ απέναντι στην Καρμιώτισσα στο Κοινοτικό Στάδιο Πολεμιδιών.

Το φιλικό δεν ήταν για πολλά συμπεράσματα, παρά μόνο για τους ίδιους τους προπονητές, και η έκταση του σκορ δεν λέει κάτι. Ο Ντούσαν Κέρκεζ είδε διάθεση από τους ποδοσφαιριστές του και αυτό είναι που κρατάει, όπως επίσης και το γεγονός ότι δεν σταμάτησαν να τα δίνουν όλα ακόμα και όταν το σκορ ξέφυγε ήδη.

Τα γκολ για την ΑΕΛ πέτυχαν οι Γκαζαριάν (3'), Μαέ (12', 23'), Παπαφώτης (28), Τόρες (61'), Έουλερ (73'), Ντανίλο (84') και Αβραάμ (87'), ενώ η Καρμιώτισσα μείωσε προσωρινά σε 1-4 στο 53ο λεπτό.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Καρμιώτισσα (Χρύσης Μιχαήλ): Κυριακίδης, Ευσταθίου, Μπουμπά, Πιντσέλι, Κωνσταντίνου, Καπαρτής, Φράγκου, Χρίστου, Καψός, Φελισιέν, Νεοφύτου

Στον πάγκο: Καιρίνος, Ανδρονίκου, Σάσι, Χριστοφή, Σάββα, Πιερή, Πολύζος, Αναστασιάδης, Χρυσοστόμου. Ν.Κωνστίνου

ΑΕΛ (Ντούσαν Κέρκεζ): Πρόσεκ, Τεσέιρα, Ε.Αντωνίου, Δ.Αβραάμ, Κυριάκου, Ζτρασκόφσκι, Παπαφώτης, Γερολαίμου, Μ.Αντωνίου, Γκαζαριάν, Μαέ.

Ενδεκάδα β' ημιχρόνου: Κεραυνός, Α. Αβραάμ, Μάιντεβατς, Έουλερ, Μουστάκης, Ντανίλο, Ράσο, Κέρκεζ, Τόρες, Παντελή, Μελαναρκίτης.