Έσωσε την παρτίδα στις καθυστερήσεις πριν κατηφορίσει για Κύπρο η Τζουργκάρντενς

Σάββατο, 20/8/2022 - 18:10

H Τζουργκάρντενς, αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ στα play-off του Conference League, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο της αναμέτρησης του σουηδικού πρωταθλήματος κόντρα στην Βάρμπεργκς Μπόις, εν τέλει πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις.

Η αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ ισοφάρισε σε 2-2 για την 19η αγωνιστική, παίρνοντας το βαθμό της ισοπαλίας που την ανέβασε έστω και με παιχνίδι περισσότερο στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Πλέον, οι Σουηδοί στρέφονται στη ρεβάνς με τον ΑΠΟΕΛ (23/08 - 19:00) στο ΓΣΠ, έχοντας να υπερασπιστούν το υπέρ τους 3-0. Παρ' όλα αυτά, οι «γαλαζοκίτρινοι» θα τα δώσουν όλα για τη μεγάλη ανατροπή.