Εντός έδρας ήττα από την ουραγό Βαγιαδολίδ η Γρανάδα

Η Γρανάδα γνώρισε την ήττα με 3-1 από τη Βαγιαδολίδ στο «Λος Κάρμενες» για τη 10η αγωνιστική της La Liga.

Η αντίπαλος της Ομόνοιας την ερχόμενη Πέμπτη (26/11, 22:00) στο Europa League δεν ήταν καλή στον αγωνιστικό χώρο και αυτό το πλήρωσε με την ήττα της από μια ομάδα που βρίσκεται στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας. Οι φιλοξενούμενοι είχαν κάποιες καλές στιγμές και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου ο Πλάνο με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα ήταν αντίστοιχη και αυτό φάνηκε στο 54ο λεπτό. Ο Μάρκος Αντρέ έκανε μια πολύ καλή κούρσα στην περιοχή και με διαγώνιο σουτ πέτυχε το δεύτερο γκολ της Βαγιαδολίδ. Εννιά λεπτά αργότερα η Γρανάδα κέρδισε κόρνερ με τον Φουλκιέ να παίρνει την μπάλα και τον Ντουάρτε με κοντινό πλασέ να μειώνει σε 2-1. Στο 90′ ο Ζότα έκανε ένα εξαιρετικό σουτ και διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για τη Βαγιαδολίδ.

Οι ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν:

Σίλβα, Σάντσεθ, Φουλκιέ, Ντουάρτε, Γκοναλόν (55′ Ερέρα), Νέβα, Μοντορό (78′ Σόρο), Μίγια, Βίκο (55′ Σουάρεθ), Ματσίς, Μολίνα (54′ Σολδάδο)

Ξέσπασε στον Κολοσσό ο Παναθηναϊκός

Καλή προπόνηση πριν από την Μπάγερν με τους «πράσινους» να… ξεμπουκώνουν με νίκη (90-67)
22/11/2020 - 21:37