Έκανε την ανατροπή και προκρίθηκε η Πάφος (ΒΙΝΤΕΟ)

Τετάρτη, 23/1/2019 - 18:54

Η Πάφος κατάφερε να επικρατήσει του Άρη με 4-1 στον επαναληπτικό του κυπέλλου και να πάρει την πρόκριση στα προημιτελικά του θεσμού.

Η ομάδα της Λεμεσού είχε επικρατήσει στο πρώτο παιχνίδι με 2-1 στη Λεμεσό όμως δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα της.

Οι γηπεδούχοι είχαν για πρωταγωνιστές τους Νέμετς και Λούλινα. Ο πρώτος κατάφερε να σκοράρει δις (21' και 48') ενώ ο δεύτερος ήταν ο δημιουργός του πρώτου γκολ της Παφιακής όμως ενώ παράλληλα σκόραρε το τρίτο γκολ της ομάδας του. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ράσιτς στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης. Για τον Άρη ισοφάρισε προσωρινά ο Χατζηπασχάλης στο 31ο λεπτό.

Πάφος: Μολ, Καρώ, Σιρόκ, Λουλίνια (Ράσιτς 70') , Ζάντερ, Κουλς (Ζίβουλιτς 77'), Φολπρεχτ, Μπανγκαρντ, Ανγκούλο (Λελιούκιν 86'), Νέμετς, Ρακέλς.

Άρης: Σπόλιαριτς, Ορτέγκα, Αγγελόπουλος, Μαλεκκίδης, Παπαστεριανός, Κυριάκου, Πεχλιβάνης, Μαμμίδης, Χατζηπασχάλης, Κορρέα (Κύπρου 64'), Τόρες (Μαραγκουδάκης 55').