«Εγκλήματα» του Παναθηναϊκού στο Περιστέρι και… τιμωρία από τον Ατρόμητο

Κυριακή, 17/12/2023 - 22:29

Ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα… σοκ από τον Ατρόμητο, με 3-2, στο δημοτικό στάδιο Περιστερίου, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της φετινής Super League.

Σαν σε… συνέχεια του αγώνα με τη Μακάμπι Χάιφα, το «τριφύλλι» όχι μόνο δεν έβγαλε αντίδραση σήμερα αλλά αντιθέτως επανέλαβε τα τραγικά λάθη στα μετόπισθεν, με τον Μπρινιόλι επίσης να κάνει μια ακόμα κακή εμφάνιση, με αποτέλεσμα να πέσει από την κορυφή της βαθμολογίας!

Το πέναλτι του Ιωαννίδη στο 38’ κάθε άλλο παρά προϊδέαζε για τη συνέχεια, η οποία βρήκε την ομάδα των δυτικών προαστίων να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με την προβολή του Έντερ.

Για να ακολουθήσουν η κεφαλιά του Βέργου και το 2-1 στο 50’, καθώς και το πολύ ωραίο σκάψιμο του Ρομπάιγ στο 64ο λεπτό με το οποίο σφραγίστηκε η εντυπωσιακή ανατροπή υπέρ της, ενώ το δεύτερο εύστοχο χτύπημα του Ιωαννίδη από την άσπρη βούλα στο 93' διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα…