Έγινε... αγνώριστη η Ομόνοια

Δευτέρα, 9/11/2020 - 09:55

Τρίτο κατά σειρά παιχνίδι στο οποίο η Ομόνοια έμεινε μακριά από τη νίκη στο πρωτάθλημα και έκτο αν υπολογίσουμε και τα παιχνίδια των ομίλων του Europa League. Το «τριφύλλι» αυτή τη φορά δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Δόξας στο ΓΣΠ στην αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Η Ομόνοια στους αγώνες πρωταθλήματος αγνοεί το γκολ για 333(!) αγωνιστικά λεπτά. Τελευταίο γκολ που σκόραρε η ομάδα της Λευκωσίας ήταν στο Δασάκι της Άχνας στη νίκη επί του Εθνικού με 1-2 για την έβδομη αγωνιστική στο 27ο λεπτό με σκόρερ τον Μίχαλ Ντούρις.

Ένας Ντούρις όμως ο οποίος όσο περνάει ο καιρός απογοητεύει με τις εμφανίσεις του. Ο Σλοβάκος επιθετικός έχει καταφέρει να βρει το γκολ μόλις μια φορά ενώ ακόμη και χθες (08/11) κόντρα στη Δόξα έχασε το... άχαστο. Η κριτική που δέχεται είναι εντονότατη όμως ο Μπεργκ από την άλλη φαίνεται να έχει... εμμονή μαζί του με τη συνεχόμενη χρησιμοποίηση του.

Όπως δήλωσε μετά το τέλος της αναμέτρησης ο Σέχου στην κάμερα της Primetel η διακοπή του πρωταθλήματος είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία στην Ομόνοια άπαντες να καθαρίσουν το μυαλό τους και να δουν τη δύσκολη συνέχεια που ακολουθεί.

Η κορυφή πλέον για την Ομόνοια είναι στους εφτά βαθμούς έχοντας όμως παιχνίδι λιγότερο. Στόχος στη διακοπή είναι να γίνει δουλειά για να βελτιωθούν αρκετά πράγματα τα οποία στις τελευταίες αναμετρήσεις δε δουλεύουν σωστά καθώς αυτή η Ομόνοια των τελευταίων εβδομάδων είναι...αγνώριστη.