«Έβρεξε» γκολ στην «Αρένα» μεταξύ ΑΕΚ και Καρμιώτισσας

Τετάρτη, 29/7/2020 - 21:13

Οκτώ γκολ σημειώθηκαν στην «ΑΕΚ Αρένα» στη φιλική αναμέτρηση της ΑΕΚ κόντρα στην Καρμιώτσσα χωρίς όμως κάποιο νικητή αφού οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 4-4.

Η Καρμιώτισσα άνοιξε το σκορ στο τρίτο λεπτό με τον Ρόμο όμως η ΑΕΚ «απάντησε» άμεσο στο επόμενο λεπτό με τον Ράσπα. Το 1-2 έγινε για τους φιλοξενούμενος στο 52ο λεπτό με τον Φράγκου ενώ το 1-3 ήρθε στο 61ο λεπτό ξανά με τον Ρόμο.

Η ΑΕΚ μείωσε στο σκορ σε 2-3 με τον Ακοράν στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ το 3-3 ήρθε στο 70ο λεπτό με τον Ιβάν Τρισκόφσκι. Στο 75ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου προβάδισμα με τον Χατζηβασίλη όμως η ΑΕΚ διαμόρφωσε το τελικό 4-4 με τον Τρισκόφσκι στο 81ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι.

AEK (Νταβίδ Κανέδα): Τόνιο (Τούμπας 60'), Πλάνας (Ιωάννου 60'), Γκονζάλεθ (Αντωνιάδης 46'), Γκολομπάρτ (Μοϊσόφ 60'), Θάντι (Φερνάντεζ), Ναούμ (Θωμά 46', Τρισκόφσκι 60'), Κάσες (Σπιρόφσκι 60'), Αναστασίου (Σπόλιαριτς 60'), Κωνσταντίνου (Ακοράν 60'), Ράσπας (Φλοριάν 60'), Μακρής (Άμπρααμ 60').

Καρμιώτισσα (Χρύσης Μιχαήλ): Κυριακίδης, Οικονόμου, Πέρεζ, Χριστοφή, Ευσταθίου, Νεοφύτου, Χρίστου, Φράγκου, Σάσι, Χατζηβασίλης, Ρομό.