Δίκαια μοιρασιά για τους νεοφώτιστους στην Πάφο (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 10/9/2017 - 18:48

Μοιρασιά στην Πάφο. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν γρήγορο γκολ μόλις στο 3' με τον Γιάνζα μετά από γύρισμα του πολύ δραστήριου Ντεούλ και είχαν το έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο εικοσάλεπτο.

Η Αλκή στην συνέχεια ισορρόπησε, πήρε την κατοχή της μπάλας και δίκαια στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έφτασε στην ισοφάριση. Σκόρερ για την ομάδα της Ορόκλινης ο Ντουβεντρού.

Στην επανάληψη έλειψαν για μεγάλο χρονικό διάστημα οι καλές φάσεις. Η Αλκή έδειχνε πως υπερέχει στα σημεία, αλλά δεν μπορούσε πάρει κάτι καλύτερο από την ισοπαλία. Στην τελευταία φάση του αγώνα η ομάδα της Ορόκλινης έχασε την ευκαιρία του αγώνα. Ο Τριμπό δεν βρήκε στόχο από κοντά και έτσι έμεινε το 1-1 που σε γενικές γραμμές πρέπει να αφήνει αμφότερες τις ομάδες ευχαριστημένες