Διέσυρε την Τσέλσι η Μάντσεστερ Σίτι (BINTEO)

Κυριακή, 10/2/2019 - 19:58

Καταιγιστική ήταν (και) σήμερα η Μάντσεστερ Σίτι, που επικράτησε με το… εκκωφαντικό 6-0 της Τσέλσι, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Premier League, πιάνοντας εκ νέου τη Λίβερπουλ στους 65 πόντους -με ματς παραπάνω βέβαια- κι ανεβαίνοντας αυτή στην κορυφή της βαθμολογίας, χάρη στη διαφορά τερμάτων.

Το σκορ μέχρι στο 25ο λεπτό ήταν ήδη στο 4-0 καθώς ο Στέρλινγκ άνοιξε τον χορό των τερμάτων μόλις στο τέταρτο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Αγουέρο με δύο γκολ στο 13΄ και 19' έκανε το 3-0 ενώ ο Γκουντογκάν στο 25ο λεπτό ανέβασε το δείχτη του σκορ στο 4-0. Ο Αγουέρο ολοκλήρωσε το χατ τρικ στο δεύτερο ημίχρονο από το σημείο του πέναλτι στο 56ο λεπτό. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε και πάλι ο Στέρλινγκ δέκα λεπτά πριν την συμπλήρωση των 90'.