Δεύτερη φιλική ήττα για την Πάφο

Σάββατο, 22/7/2023 - 18:30

Την δεύτερη φιλική ήττα επί Αυστριακού εδάφους γνώρισε η Πάφος, η οποία είδε την Ουντινέζε να επικρατεί με 2-0 στον μεταξύ τους φιλικό αγώνα, για το βασικό στάδιο προετοιμασίας των ομάδων.

Ο Κάρλος Καρδέσο για άλλη μια φορά είχε την ευκαιρία να κάνει διάφορες δοκιμές και να δώσει χρόνο σε αρκετούς ποδοσφαιριστές, ώστε να βγάλει τα απαραίτητα συμπεράσματα, ενόψει της συνέχειας.

Στα του αγώνα, η Ιταλική ομάδα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων καθ' όλη την διάρκεια και κατάφερε από το ημίχρονο να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων, με τους Μπετό και Τοβέν να σκοράρουν, στο 27ο και 42ο λεπτό αντίστοιχα.

Η αρχική ενδεκάδα της Πάφου: Ίβουσιτς, Ικόκο, Κβίντα, Μιχαήλ, Ταβάρες, Πελάζιο, Ντράγκομιρ, Βαλακάρι, Νταβό, Αμπντουσαλάμοφ, Μπρούνο.