Βραζιλία - Μεξικό 2-0 (ΒΙΝΤΕΟ)

Δευτέρα, 2/7/2018 - 18:52

Εξαιρετική Βραζιλία πέρασε, αν και αρχικά δυσκολεύτηκε, το εμπόδιο του Μεξικού και με σκορ 2-0 πέρασε στα προημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ρωσίας.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Νεϊμάρ, που σκόραρε το πρώτο και «σέρβιρε» το δεύτερο (στον Φιρμίνο) γκολ.

Η Βραζιλία θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση τη νικήτρια του αγώνα ανάμεσα Βέλγιο και Ιαπωνία.

Το match report του αγώνα εδώ

02/07/2018
18:51
90' + 6 Τέλος αγώνα
02/07/2018
18:47
90' + 1 Τελευταία αλλαγή στο ματς, μέσα ο Μαρκίνιος, εκτός ο Γουίλιαν
02/07/2018
18:46
90' Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις
02/07/2018
18:43
88' ΓΚΟΛ για τη Βραζιλία!

Ο Νεϊμάρ έφυγε στην κόντρα, μπήκε μόνος στην περιοχή από αριστερά και γύρισε το Φιρμίνο που την έσπρωξε απλώς στα δίκτυα. Με παρόμοιο τρόπο τα δύο γκολ της Βραζιλίας.

02/07/2018
18:41
86' Αλλαγή για τη Βραζιλία, μέσα ο Φιρμίνο, εκτός ο Κουτίνιο
02/07/2018
18:35
80' Αλλαγή για τη Βραζιλία, μέσα ο Φερναντίνιο, εκτός ο Παουλίνιο
02/07/2018
18:33
78' Σχόλιο

Η κατοχή μπορεί να μένει στο 50-50 (σύμφωνα με τη FIFA) όμως οι τελικές προσπάθειες δείχνουν την ανωτερότητα της «σελεσάο» (με 18) από το Μεξικό (με 10),  ιδίως στο Β' μέρος.

02/07/2018
18:30
ΒΙΝΤΕΟ: Το 1-0 της Βραζιλίας δια... ποδός Νεϊμάρ
02/07/2018
18:28
73' Το παιχνίδι επανήρχισε χωρίς κάποια κάρτα και με το Νεϊμάρ πίσω στο ματς
02/07/2018
18:26
71' Μικρή διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Νεϊμάρ, τον οποίο πάτησε ο Λαγιούν και ακολούθησε σύρραξη
02/07/2018
18:23
68' Πλασέ του Νεϊμάρ, λίγο έξω σε κόρνερ αφού έχει βρει σε αμυντικό
02/07/2018
18:21
65' Σχόλιο

Πολύ καλύτερη η Βραζιλία στο Β' ημίχρονο, αφού πέραν του γκολ βρήκε κι άλλες ευκαιρίες για τέρμα. Το παιχνίδι έχει ανοίξει πλέον, με το Μεξικό να βρίσκει και αυτό προϋποθέσεις. Καλός ρυθμός και θέαμα.

02/07/2018
18:19
64' Σουτ του Γουίλιαν, ο Οτσόα έχει και πάλι απάντηση
02/07/2018
18:17
61' Ωραίο σουτ του Βέλα, ο Άλισον διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ
02/07/2018
18:15
60' Τελευταία αλλαγή για το Μεξικό, μέσα ο Ραούλ Χιμένες, στη θέση του Τσιτσαρίτο
02/07/2018
18:14
59' Καλή φάση για τη Βραζιλία, με τον Παουλίνιο να κάνει το σουτ εντός περιοχής, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Οτσόα
02/07/2018
18:10
55' Αλλαγή για το Μεξικό: Μέσα ο Ντος Σάντος, έξω ο Άλβαρες
02/07/2018
18:06
51' ΓΚΟΛ για τη Βραζιλία!

Ο Γουίλιαν μπήκε πλάγια στην περιοχή από αριστερά και έκανε εξαιρετικό γύρισμα παράλληλα με την τελική γραμμή, το οποίο έβγαλε μόνο τον Νεϊμάρ, που με προβολή προ κενής εστίας την «έσπρωξε» στα δίκτυα.

02/07/2018
18:05
50' Μακρινό σουτ του Γκαγιάρδο στην κόντρα που έβγαλε το Μεξικό, η μπάλα άουτ
02/07/2018
18:03
48' Καλό σουτ του Κουτίνιο, ο Οτσόα διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ
02/07/2018
18:01
46' Σέντρα στο Β' μέρος, με αλλαγή για το Μεξικό: Ο Λαγιούν στη θέση του Ράφα Μάρκες