«Αποκαλυπτήρια» με νίκη για τον ΑΠΟΕΛ

Σάββατο, 15/7/2023 - 21:04

Ολοκλήρωσε την ημέρα, όπως ακριβώς την άρχισε ο ΑΠΟΕΛ!

Οι «γαλαζοκίτρινοι» μετά τη νίκη κόντρα στον Όθελλο, επικράτησαν και με 3-1 εναντίον της Δόξας, σε φιλικό αγώνα που έλαβε χώρα στο «Γλαύκος Κληρίδης».

Στο πρώτο ματς της σεζόν με την παρουσία των φιλάθλων της, η ομάδα της Λευκωσίας κατάφερε να πάρει άλλο ένα θετικό αποτέλεσμα, επιτρέποντας στον Σα Πίντο να συγκεντρώσει τα στοιχεία που χρειαζόταν και να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τον τον Γκιόργκι Κβιλιτάια να ανοίγει το σκορ στο 12ο λεπτό, μετά από ασίστ του Γουίλσον. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 27ο λεπτό με τον Ασάντε. Στο δεύτερο μέρος ο Σαρφό, ο οποίος τροφοδοτήθηκε από τον Αγκολέζο ποδοσφαιριστή, έκανε το 2-1 στο 49ο λεπτό, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε με δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Κβιλιτάια στο 81ο λεπτό.