Αποχαιρέτησε με πεντάρα η Καρμιώτισσα (video)

Κυριακή, 21/5/2017 - 21:21

Η Καρμιώτισσα επικράτησε με 5-1 του Άρη και αποχαιρέτησε με εντυπωσιακή νίκη της Α΄ κατηγορία.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 25΄ ο Μπάρμπαρο, ενώ δυο λεπτά αργότερα η ομάδα των Πολεμιδίων έκανε τα γκολ της δυο με τον Πάντο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Καρμιώτισσα συνέχισε από εκεί που έμεινε. Το 3-0 θα ρθει εκ νέου με τον Μπάρμπαρο στο 50΄, ενώ στο 61΄ και πάλι ο Μπάρμπαρο θα σκοράρει κάνοντας το 4-0 για την ομάδα του και προσωπικό χατ-τρικ.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στο 70΄ με πέναλτι του Μάρτινς.

Στο 78΄ η Καρμιώτισσα θα κάνει τα γκολ της πέντε αφού ήταν η σειρά της να κερδίσει πέναλτι, με τον Πάντο θα εκτελεί με ευστοχία.

Καρμιώτισσα: Ντραγκόγιεβιτς,Βοσκανιάν, Όστοιτς, Πάντος, Α. Κυριάκου, Χριστοφή, Μπάρμπαρο, Κ. Δημητρίου, Αρότσα, Λοκόμπε, Σάλιακας.

Άρης: Γκοτ, Παχίπης. Μενέντες, Γιούσεφ, Μάρτινς, Μαραγκουδάκης, Γκονζάλες, Γουέλνα, Φράγκος, Ράντου, Μασώνος.