Άνετη νίκη της Ομόνοιας κόντρα στην ΑΕΚ

Πέμπτη, 15/2/2024 - 23:07

Μεγάλη νίκη της Ομόνοιας στο πρωτάθλημα futsal με 6-3 το βράδυ της Πέμπτης (15/02) κόντρα στην ΑΕΚ στο Λευκόθεο, λόγω μη διαθεσιμότητας της κλειστής αίθουσας «Κίτιον».

Το σύνολο του Παναγιώτη Παρασκευά πήρε νωρίς προβάδισμα στο σκορ με τον Κουλλουπά στο 3ο λεπτό και στο 9ο λεπτό ο Τάχα Ελ Κέμπε έκανε το 0-2. Ο Ντο Σάντος από πλευράς ΑΕΚ μείωσε σε 1-2 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος η Ομόνοια βρήκε πρώτη τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Τσίτσο στο 23ο λεπτό, για να έρθει ο Ντα Σίλβα να κάνει το 2-3 και ο Κουλουμπρής με αυτογκόλ έδωσε προβάδισμα δύο γκολ ξανά στην ομάδα της Λευκωσίας. Ο Κουλουμπρής στο 36ο λεπτό μείωσε ξανά για την ΑΕΚ. Οι Λακούφης και Τάχα Ελ Κέμπε διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα στο 39ο και 40ο λεπτό.

Με τη νίκη της αυτή το «τριφύλλι» έφτασε τις 10 στο πρωτάθλημα και μείωσε στους δύο βαθμούς από την κορυφή στην οποία βρίσκεται η ΑΕΛ με 33 βαθμούς.