Ανατροπή και νίκη με παίκτη λιγότερο η Δόξα (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 13/9/2020 - 22:33

Η Δόξα επικράτησε 2-1 του Ολυμπιακού με ανατροπή και μάλιστα με δέκα παίκτες, παίρνοντας μια πολύ σημαντική νίκη.

Οι τυπικά γηπεδούχοι ήταν αυτοί που βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με γκολ του Ζαχαρίου στο 8ο λεπτό. Στο 21’ ο Καρλίτος απάντησε για την ομάδα της Κατωκοπιάς, φέρνοντας το ματς στα ίσα, αποτέλεσμα με το οποίο οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια.

Το δεύτερο ημίχρνο φαινόταν να ξεκινάει ιδανικά για τον Ολυμπιακό, όταν στο 51ο λεπτό ο Τραϊτσέφσκι δέχθηκε δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε αφήνοντας την ομάδα του με δέκα. Όμως η Δόξα κατάφερε να μην επηρεαστεί αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σαντίκ στο 70’ κατάφερε να πάρει μια πολύ σημαντική νίκη.

Επόμενες υποχρεώσεις των δύο ομάδων είναι την ερχόμενη Τετάρτη (16/9) με τον Ολυμπιακό να υποδέχεται τον ΠΟΞ και τη Δόξα να φιλοξενείται από την ΠΑΕΕΚ.

Ολυμπιακός (Γιάννης Πετράκης): Μιχαήλ, Ανδρέου, Σαμπίνια, Νάνι (64′ φαν Κέσελ), Μανρίκε, Γκουστάβο ντα Κόστα, Σάλι (71′ Χάνι), Σαντάνα, Κα (82′ Ψάλτης), Ζαχαρίου, Μάντζης.

Δόξα (Κώστας Σακκάς): Σισκόφσκι, Μιντίκκης, Μουκτάρης, Χριστοφή, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς, Τραϊτσέφσκι, Ολιβέιρα, Καρλίτος (67′ Πάντιτς), Μέσκα (82′ Φιρμίνο), Σαντίκ.