Πολιτική

"Την ημέρα που μου χαρίσατε τη ζωή, επέλεξες να φύγεις στην αιωνιότητα" (ΦΩΤΟ)

Toν θάνατο του πατέρα του Καραπέτ, θρηνεί ο πρώην Πρόεδρος της Βουλής και Πρόεδρος της Δημοκρατικής Παράταξης Μάριος Καρογιάν. Την είδηση του θανάτου του, ανακοίνωσε ο ίδιος με μια συγκινητική ανάρτηση στον προσωπικό λογαριασμό που διατηρεί στο facebook, καθώς ο πατέρας του "έφυγε" από τη ζωή ανήμερα των γενεθλίων του Μάριου Καρογιάν.

"Τίποτα, τελικά δεν χωρίζει την ζωή από τον θάνατο. Την ημέρα που μου χαρίσατε τη ζωή, επέλεξες να φύγεις στην αιωνιότητα.

Ήσουν ωραίος Πατέρα μου. Αξιοπρεπής και μαχητής.

Τίμησες με εντιμότητα και ανιδιοτέλεια την πατρίδα και την κοινωνία. Τίμησες την φανέλα της αγαπημένης σου ΑΕΛ. Τίμησες τις φιλίες σου. Τίμησες την οικογένεια σου. Τίμησες τους συνανθρώπους σου.

Όλοι έχουν να πούν για την λεβεντιά, την ανθρωπιά, την απλότητα και την καλοσύνη σου.

Για όλα όσα μου πρόσφερες και με δίδαξες σε ευχαριστώ.

Σε ευχαριστώ που με δίδαξες να τιμώ τις φιλίες μου, το λόγο μου, το χρέος και την ευθύνη μου προς τις ρίζες μου, προς την πατρίδα μου και προς τους συνανθρώπους μου. Σε ευχαριστώ που με μπόλιασες δύναμη, πίστη και αγάπη, ακόμα και για εκείνους που με πλήγωσαν.

Σου είμαι πάντα ευγνώμων.

Ειρήνη στην ψυχή σου αγαπημένε μας Πατέρα!!!'

λλλλ

Συγκλονισμένη από τον θάνατο του Καραπέτ Καρογιάν είνα και η σύζυγος του Προέδρου της ΔΗΠΑ, Ροντίκα. 

"Με αγκάλιασες από την πρώτη στιγμή .Με αγάπησες πραγματικά οπως την κόρη σου.Πάντα ήσουν δίπλα μας με την αγάπη σου, τις συμβουλές και την ανθρωπιά σου. Είμαι περήφανη για σένα.Ευχαριστω τον Θεον που με αξίωσε να ζήσω απίστευτα όμορφες στιγμές. Πάντοτε θα είσαι στην καρδιά μου. Πάντοτε θα σε σκέφτομαι. Θα μου λείψεις Καραπετ μου.Ο Θεός ας αναπαύσει την ψυχή σου. Καλό ταξίδι πατέρα."

llll

Επόμενο άρθρο

Ούτε παρεμβαίνω, ούτε αναμειγνύομαι στην πολιτική απαντά ο Οδυσσέας στον ΠτΔ

Η αντίδραση στις δηλώσεις Νίκου Αναστασιάδη και το μήνυμα ότι θα συνεχίσει απερίσπαστος
30/05/2020 - 08:49

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Ζητούσε βοήθεια" λέει συγγενής του πατέρα του 19μηνου βρέφους (BINTEO)

Πάσχει από μια σπάνια ασθένεια και χρίζει ο ίδιος άμεσης φροντίδας
08/07/2020 - 20:29

Πατέρας και 7χρονο παιδάκι κινδύνευσαν με πνιγμό στo Ladie's Mile (ΒΙΝΤΕΟ)

Σωτήρια ήταν για άλλη μια φορά η επέμβαση ναυαγοσωστών
07/07/2020 - 21:18

Χτυπημένο και ατημέλητο το 19μηνων αγοράκι που νοσηλεύεται στο Μακάρειο (BINTEO)

Κι άλλες ιστορίες βίας στο μητρώο της οικογένειας - Χειροπέδες στον πατέρα και την μητέρα
07/07/2020 - 20:25

Απεβίωσε λόγω κορωνοϊού ο πατέρας του Νουρμαγκομέντοφ

Δύσκολες ώρες για τον Ρώσο μαχητή μετά την απώλεια του πατέρα του λόγω του ιού
03/07/2020 - 15:53

Στο Πήλιο μέσω Βουλγαρίας ο πατέρας του Μπόρις Τζόνσον παρά τις απαγορεύσεις

Η κίνησή του προκάλεσε αντιδράσεις τόσο στο Λονδίνο όσο και στην Ελλάδα
03/07/2020 - 10:05

20 νέα περιστατικά κορωνοϊού στην Ελλάδα και ένα νέος θάνατος

192 οι νεκροί από την πανδημία στη χώρα
30/06/2020 - 19:16

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

«Αιμορραγούν» οι επιχειρήσεις στα Λεύκαρα εξαιτίας της πανδημίας (ΒΙΝΤΕΟ)

Απελπιστική η εικόνα από το κέντρο της κοινότητας - Ζητούν στήριξη οι καταστηματάρχες

Τρίτη ημέρα χωρίς ασθενείς με κορωνοϊό στο Νοσοκομείο Αναφοράς

Εννέα άτομα στο Κέντρο Αποκατάστασης στην Τερσεφάνου

Πορεία διαμαρτυρίας αστυνομικών και πυροσβεστών προς το Προεδρικό

Διαμαρτύρονται για την καθήλωση τους σε μισθολογικές κλίμακες
Ελλάδα

"Εισαγόμενα" τα 21 από τα 33 νέα κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα

Εντοπίστηκαν κατόπιν ελέγχων στις πύλες εισόδου τις χώρας

Τι αλλάζει από αύριο για όσους θέλουν να ταξιδέψουν στην Ελλάδα

Βήμα - Βήμα τα προαπαιτούμενα για τους επιβάτες που θα μεταβούν σε ελληνικούς προορισμούς

Πρόστιμο €500 αν δεν συμπληρωθεί έγκαιρα το έντυπο για να ταξιδέψεις στην Ελλάδα

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις για τα υποχρεωτικά έντυπα σε Κύπρο και Ελλάδα
Διεθνή

Πάνω από 60.000 κρούσματα μόλυνσης από τον κορωνοϊό σε 24 ώρες στις ΗΠΑ

Πολιτείες σπάνε η μια μετά την άλλη το ρεκόρ νέων κρουσμάτων

Βραζιλιάνος φαίνεται να θεραπεύθηκε από τον ιό HIV/AIDS (BINTEO)

Δυο σιαμαίες αδελφές μπορούν να ζήσουν πλέον η κάθε μια τη δική της κανονική ζωή

Αποκαλύψεις "φωτιά" για τον Τραμπ στο βιβλίο της ανιψιάς του (ΒΙΝΤΕΟ)

Η κακοποίηση από τον πατέρα του, η εξαπάτηση πανεπιστημίου και ο νάρκισσος "Φράνκενσταϊν"

tv news

Ο Αποστόλης ομολογεί στο Χρήστο πως πριν χρόνια σκότωσε τον αδερφό του Σταύρου..

Δείτε αυτή την εβδομάδα τις συγκλονιστικές εξελίξεις της σειράς «Έρωτας Μετά»
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα είναι αποφασισμένη να αγωνιστεί για την αθώωση της Κάτιας ως το τέλος..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα συγκλονιστικά τελευταία επεισόδια της σειράς!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 09/07/2020 - 10:15ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ