Υγεία

Γιώργος Θεοφάνους: Και όμως έχασε...17 κιλά με την πρωτότυπη δίαιτα της αμαρτίας

Εμφανώς αλλαγμένος και αδυνατισμένος είναι ο Γιώργος Θεοφάνους το τελευταίο διάστημα αφού έχει χάσει 17 κιλά σε λίγους μήνες (συγκεκριμένα από τον Μάρτιο).

Ο γνωστός μουσικοσυνθέτης αποκάλυψε στην εκπομπή του "Μεσημέρι" λεπτομερώς την πρωτότυπη δίαιτα, η οποία αποκαλείται...δίαιτα της αμαρτίας.

«Εγώ δεν πιστεύω στις χημικές δίαιτες. Έκανα μία δίαιτα που την κάνει η μισή Κύπρος… και φίλε σε εμένα έπιασε. Ξεκινάς και μετράς αμαρτίες μέσα στη μέρα… Δεν κάνει να κάνεις πολλές αμαρτίες! Δικαιούσαι να κάνεις 15 αμαρτίες μέσα στη μέρα. Όχι μία πίτσα ή σουβλάκια… Για παράδειγμα ένα κουτάλι λάδι είναι σαν δύο αμαρτίες! Από το Μάρτη μήνα σε αυτό το κομμάτι είμαι αναμάρτητος!

.,μ

Έχω χάσει 17 κιλά από το Μάρτη. Χάνω ένα κιλό τη εβδομάδα! Έχω βιβλιαράκι με τις αμαρτίες, θα σου το στείλω. Το λάδι είναι πολύ βασικό. Τρώω πολλά πράγματα και δεν έχει ωράριο και ποσότητες» 

Επόμενο άρθρο

13 πράγματα που δεν κάνουν οι... διανοητικά ισχυροί άνθρωποι

Η ψυχική δύναμη συνήθως αποδεικνύεται μέσω των δράσεων που δεν κάνετε
18/09/2019 - 19:47

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πώς θα αποφύγεις το καθημερινό.... τσιμπολόγημα (και τα παραπανίσια κιλά);

Mικρά tips που θα σε βοηθήσουν στην καθημερινότητα
11/09/2019 - 18:00

Η δίαιτα του Σαββατοκύριακου - Χάσε 2-3 κιλά μέσα σε δύο μέρες χωρίς θυσία!

Διαρκεί δυο ημέρες και βασίζεται σε τρόφιμα πλούσια σε πρωτεΐνες, ασβέστιο και βιταμίνες
11/09/2019 - 17:54

Συγκινεί ο Γιώργος Θεοφάνους:"H πολυτέλεια ήταν το κρέας ή το...φρέσκο γάλα"

Η αποκάλυψη για τα δύσκολα παιδικά του χρόνια και ο πόλεμος
08/09/2019 - 14:26

3+1 βραδινά σνακ που δεν θα χαλάσουν τη δίαιτά σου και θα σε ...χορτάσουν!

Μην κάνεις διατροφικές αμαρτίες ενώ υπάρχουν... "λύσεις-θαύματα"
04/07/2019 - 19:35

Αυτή είναι η δίαιτα των 16 ωρών που έχει τρελάνει το...Hollywood!

Μάθετε τα μυστικά της δίαιτας που παρέχει τρομερά αποτελέσματα
16/06/2019 - 09:43

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Να μην μείνει κανένας θεατής" (ΒΙΝΤΕΟ)

Μηνύματα στήριξης και αλληλεγγύης στον Κουρδικό λαό σε εκδήλωση στη Λευκωσία

Σε τεντωμένο σχοινί οι σχέσεις Υπ. Υγείας και κυβερνητικών ιατρών (ΒΙΝΤΕΟ)

Μόλις τα τελευταία 24ωρα έχουν υποβάλει παραίτηση πέντε γιατροί

Πλαστογραφούσε έγγραφα με την υπογραφή Διευθυντή και χρέωνε εταιρεία

Χειροπέδες σε 41χρονο στη Λεμεσό μετά από έλεγχο σε λογιστικά βιβλία
Ελλάδα

Γλυπτά Παρθενώνα: Η Βασίλισσα Ελισάβετ απαντά πρώτη φορά για την επιστροφή τους

Η επιστολή ομογενούς και η πρώτη αντίδραση στην Ιστορία επί του θέματος από το Παλάτι

2 εμπλοκές και 11 παραβιάσεις του ελληνικού εναέριου χώρου από τουρκικά F-16

Τέσσερα οπλισμένα τουρκικά αεροσκάφη αναχαιτίστηκαν από ελληνικά

Τραγωδία σε παιδικό σταθμό στην Ελλάδα: Αγοράκι 2,5 ετών πνίγηκε από τροφή

"Το μόνο σίγουρο, είναι πως έφυγε ένας μικρός άγγελος…»
Διεθνή

Άρον άρον στην Τουρκία Πενς και Πομπέο

Στην Άγκυρα οι δυο Αμερικανοί αξιωματούχοι για να διαπραγματευτούν εκεχειρία στη Συρία

Έπεσε σαν χάρτινος πύργος πολυώροφη πολυκατοικία στη Βραζιλία (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανασύρθηκαν από τα χαλάσματα τρεις ζωντανοί κι ένας νεκρός

Η Τουρκία συνεχίζει τις αιματηρές επιθέσεις «με ή χωρίς στήριξη» (ΒΙΝΤΕΟ)

"Απόβαση" εκτάκτως στην Άγκυρα από Πενς και Πομπέο για διαπραγματεύσεις με Άγκυρα

tv news

Ο καιρός που Οδυσσέας και Ηλιάνα πρέπει να επιστρέψουν στην Ελλάδα πλησιάζει..

Το ζευγάρι φοβάται... «8 Λέξεις» Δείτε στα νέα διπλά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

Ο Μάξιμος μαθαίνει από την Αλεξία ότι οι γονείς τους είχαν ερωτική σχέση...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 16/10/2019 - 06:00KITCHEN LAB