Υγεία

Αυτά είναι τα 3 καλοκαιρινά σνακς που θες οπωσδήποτε

Τρία απλά και τόσο δροσιστικά για το καλοκαίρι σνακς χωρίς πολλές θερμίδες. Ότι χρειαζόμαστε δηλαδή για τις καυτές μέρες και νύχτες του καλοκαιριού που μας πιάνει λιγούρα και θέλουμε κάτι να τσιμπήσουμε. 
 

1. Γιαούρτι με μούρα και δημητριακά ολικής άλεσης
Ιδανικό για τις ζεστές ημέρες, αφού είναι εξαιρετικά υγιεινό και πολύ γευστικό.

2. Καρπούζι με φέτα ή χαλούμι 
Τι πιο καλοκαιρινό και δροσιστικό, από μια φέτα καρπούζι; Ανέμειξε σε ένα μπολ καρπούζι, λίγη φέτα ή και χαλούμι για κάτι πιο παραδοσιακό, 1 κουταλιά της σούπας ψιλοκομμένο δυόσμο και απολαύστε!

3. Φρουτοσαλάτα
Είναι το τέλειο σνακ για όλη την οικογένεια, διαλέξτε 3-4 διαφορετικά φρούτα και… παίξτε μαζί τους!

Επόμενο άρθρο

Αυτός είναι ο λόγος που οι γυναίκες...παχαίνουν πιο εύκολα

Η διαφορά από τους άντρες και η αιτιολογία
11/08/2019 - 09:02

ΣχετικέςΕιδήσεις

Δέσποινα Βανδή: Τα μυστικά ομορφιάς της και τα "απαγορεύω" στη διατροφή της!

Όλα όσα πρέπει να ξέρεις και αξίζει να ακολουθήσεις
30/11/2019 - 16:50

Αυτό είναι το πτητικό πρόγραμμα της Cyprus Airways για το καλοκαίρι του 2020

Mε προορισμούς προς Ελλάδα, Ευρώπη και Μέση Ανατολή
26/11/2019 - 21:48

"Μύθος" ότι καίμε...πολλές θερμίδες κάνοντας σεξ! Όλη η αλήθεια και η έρευνα

Ανυπόστατοι οι ισχυρισμοί για 300 θερμίδες σε κάθε ερωτική πράξη
20/10/2019 - 18:57

Γλίτωσε 200 θερμίδες τη μέρα με μια απλή κίνηση!

Το "μυστικό" που θα σε βοηθήσει να γίνεις πιο fit
09/10/2019 - 19:27

Πόσες θερμίδες "καίμε" κατά τη διάρκεια του sex... ανά λεπτό!

Η διαφορά στους άνδρες και τις γυναίκες και τα αποτελέσματα
18/09/2019 - 16:00

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ο Alpha στη Ζιμπάμπουε: Ένα μοναδικό ταξίδι με την Action Aid Ελλάδος (ΒΙΝΤΕΟ)

"Κλείνω τα μάτια...βλέπω τα χαμόγελα...τα βλέμματα...Πήγα φτωχή και έφυγα πλούσια"

Οι βροχές και οι καταιγίδες δίνουν σκυτάλη στην λιακάδα (BINTEO)

Πλημμυρισμένοι δρόμοι σε πολλές περιοχές της Κύπρου

Βρέθηκε 16χρονη μαθήτρια χτυπημένη σε ξενοδοχείο της Κακοπετριάς

Την εντόπισαν μέλη της Αστυνομίας και την μετέφεραν στο Νοσοκομείο Κυπερούντας
Ελλάδα

Αιγάλεω: Έκρυβε εργαστήριο καλλιέργειας κάνναβης στη...ντουλάπα του

Οργανωμένο και εξοπλισμένο εργαστήριο-φυτώριο, υδροπονικής καλλιέργειας

Κ. Μητσοτάκης: «Δε φοβόμαστε θερμό επεισόδιο με την Τουρκία»

Όσα δήλωσε ο Πρωθυπουργός της Ελλάδος για την τουρκική προκλητικότητα στην εφημερίδα Bild

Δένδιας: «Δε θα μας παρασύρει η Τουρκία στο επίπεδο του Βαλκάνιου καυγατζή»

Τι ανέφερε για το Κυπριακό και την τουρκική προκλητικότητα
Διεθνή

Την αποχώρηση 4.000 στρατιωτών από το Αφγανιστάν θα ανακοινώσει η Ουάσινγκτον

Σε αντάλλαγμα θα έπρεπε να δεσμευθούν ότι δεν θα αφήνουν πλέον να δρουν "τρομοκράτες"

Στην Κωνσταντινούπολη ο πρόεδρος της Λιβύης Αλ Σαρατς

Τον υποδέχθηκε ο Τούρκος Πρόεδρος, Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν

Απογοητευμένος ο Γκουτέρες από το αποτέλεσμα της COP25

Αυτή η COP "αφήνει μια γλυκόπικρη γεύση" σχολίασε η Ισπανίδα Υπουργός Περιβάλλοντος

tv news

Μια απρόσμενη αποκάλυψη για τη Μαρίνα και το σκοτεινό σχέδιο του Νίκου...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

«Παράδοση Κατ' Οίκον» Η Βασιλική επιστρέφει με το πιο δυνατό τηλεοπτικό χαρτί...

Την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου κάνει πρεμιέρα με πρώτο καλεσμένο τον Σοφοκλή Κασκαούνια (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 15/12/2019 - 21:15ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΚΑΤ’ ΟΙΚΟΝ