Ποδοσφαιριστής της Ρεαλ Μαδρίτης έφυγε από γήπεδο γιατί τα... έκανε πάνω του!

Κυριακή, 11/3/2018 - 17:04

Ο αρχηγός τα... έκανε πάνω του!

Η αναμέτρηση της Ρεάλ Μαδρίτης στο Ιπουρούα κόντρα στην Εϊμπάρ ήταν στο 73ο λεπτό και το σκορ στο 1-1, όταν ο Σέρχιο Ράμος εγκατέλειψε το γήπεδο την ώρα που ο αγώνας ήταν κανονικά σε ροή. Ο αρχηγός της «βασίλισσας» έλειψε για λίγα λεπτά από το τερέν, προκαλώντας ερωτηματικά σε κοινό και δημοσιογράφους.

Στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε μετά το παιχνίδι με τους Βάσκους, ο Ζινεντίν Ζιντάν έλυσε τις απορίες, αποκαλύπτοντας πως ο κεντρικός αμυντικός της Ρεάλ Μαδρίτης, έχοντας πάρει έγκριση από τον διαιτητή, Μοντέρο Μουνουέρα, πήγε στα αποδυτήρια καθώς χρειαζόταν επειγόντως τουαλέτα. «Ναι, τα έκανε λίγο πάνω του», είπε ο Γάλλος, βάζοντας τα γέλια. Πέντε λεπτά μετά, ο Ράμος επέστρεψε… ξαλαφρωμένος στον αγωνιστικό χώρο.