Ψυχαγωγία

“Μίλα μου βρόμικα…”: Εσύ ήξερες γιατί παρακούμε τα τραγούδια;

Το «Μίλα μου βρόμικα» ήρθε στο Alpha Reel για να μας χαρίσει πολλές στιγμές γέλιου αλλά και να μας επιμορφώσει με τον πιο διασκεδαστικό τρόπο.

Η νέα online σειρά 12 αυτοτελών επεισοδίων ήρθε με ιδιαίτερο χιούμορ, για να βοηθήσει το κοινό να αποκτήσει υγιείς απόψεις και στάσεις για τη γλώσσα. Κωμικά στοιχεία και επιμορφωτικός χαρακτήρας -δύο σε ένα δηλαδή- ετοιμάζονται να προσφέρουν ένα τεχνικά και αισθητικά άρτιο αποτέλεσμα!

Τι θα δούμε και τι θα μάθουμε στο τρίτο επεισόδιο της σειράς;

Το τρίτο επεισόδιο έρχεται να μας λύσει την αιώνια απορία σχετικά με το γιατί ακούμε διαφορετικά πράγματα στα τραγούδια και καταλήγουμε να παρακούμε. Μέσα από αστεία γεγονότα που συμβαίνουν στους ήρωες της σειράς, αντιλαμβάνονται ότι τραγούδια που ήξεραν όλη τους την ζωή τελικά έχουν άλλους στίχους. Στο επεισόδιο βλέπουμε πως αλληλεπιδρούν μεταξύ τους οι ήρωες αλλά και τον λόγο στον οποίο οφείλεται η παρακοή των στίχων στα τραγούδια.
 

Δείτε με ένα… κλικ το τρίτο επεισόδιο του ALPHA REEL

Επόμενο άρθρο

Τανιμανίδης-Μπόμπα: Οι κόρες τους έγιναν ενός

Οι τρυφερές ευχές και οι εντυπωσιακές τούρτες
24/06/2022 - 10:22

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μίλα Μου Βρόμικα…Καθαρά: Πώς θα βοηθήσεις κάποιον που τραυλίζει;

Το 7ο επεισόδιο της σειράς είναι ήδη διαθέσιμο!
21/07/2022 - 13:53

”Μίλα μου βρόμικα…”: Είναι η ελληνική γλώσσα πλουσιότερη από άλλες;

Το πέμπτο επεισόδιο της online σειράς, είναι εδώ!
07/07/2022 - 13:54

“Μίλα μου βρόμικα..”: Ήξερες ότι το «Ν» οξυγονώνει τον εγκέφαλο;

Το δεύτερο επεισόδιο της online σειράς, είναι ακόμη πιο ξεκαρδιστικό
16/06/2022 - 16:43

"Μίλα μου βρόμικα...": Η μεγάλη πρεμιέρα στο Alpha Reel...είναι γεγονός (ΒΙΝΤΕΟ)

Αν ακόμη σκέφτεσαι πώς προέκυψε αυτή η σειρά, το σκεπτικό δεν ήταν και πυρηνική φυσική
09/06/2022 - 16:41

«Mίλα μου βρόμικα» μέσα από το… Alpha Reel με 12 αυτοτελή επεισόδια(ΒΙΝΤΕΟ)

Έτσι για να φλεξάρεις στην παρέα, κάνε κλικ στο alphacyprus.com.cy και...Mίλα μου βρόμικα
08/06/2022 - 14:21

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στα χέρια του Υπαρχηγού το πόρισμα Θανάση, οδηγίες για περαιτέρω διερεύνηση

Χωρίς την παρουσία του Σάββα Μάτσα η παράδοση των εγγράφων και των στοιχείων

ΠΑΣΥΝΜ και ΟΚΥπΥ έθεσαν εισηγήσεις για βελτίωση πρωτοκόλλων και διαδικασιών

Η προοπτική για περεταίρω συνεργασία στο επίκεντρο συνάντησης ΠΑΣΥΝΜ και ΟΚΥπΥ

Έφυγε από τη ζωή ο λογοτέχνης και δημοσιογράφος Πολύβιος Νικολάου

Mαζί με τον Γλαύκο Ξένο, συνέταξαν το πρώτο δελτίο ειδήσεων στη δημοτική γλώσσα
Ελλάδα

ΥΠΕΞ Ελλάδας:Θα υπερασπιστούμε τα κυριαρχικά μας δικαιώματα με όλα τα μέσα

"Έχει προβεί σε οριοθέτηση της ΑΟΖ της με την Αίγυπτο, παρακολουθεί στενά τις εξελίξεις"

Μητσοτάκης: Κοντά στην επιστροφή των γλυπτών του Παρθενώνα η Βρετανία

Τι ανέφερε, μεταξύ άλλων, σε συνέντευξή του στη Sunday Times ο Έλληνας Πρωθυπουργός

Φρίκη στα Χανιά: Γυναίκα κατήγγειλε τον βιασμό της από τέσσερα άτομα

Το ένα άτομο έχει ομολογήσει ότι βρισκόταν στο σημείο
Διεθνή

Έλον Μασκ: Εξακολουθώ να υποστηρίζω σθεναρά την Ουκανία

Ο Έλον Μασκ τοποθετήθηκε για τον σάλο που προκάλεσε η «λύση» που πρότεινε για τον πόλεμο

Λαβρόφ: Δεν είναι σημαντική η αναγνώριση των δημοψηφισμάτων από τη Δύση

Θα ήταν πιο σωστό αν οι Δυτικοί συνειδητοποιούσαν τη νέα πραγματικότητα, είπε ο Ρώσος ΥΠΕΞ

Ισημερινός: «Λουτρό αίματος» σε φυλακή μετά από εξέγερση

Η φυλακή από τον Φεβρουάριο του 2021 έχει βιώσει επτά συγκρούσεις ευρείας κλίμακας

tv news

«Η Γη Της Ελιάς» Β’ κύκλος

«Η Γη Της Ελιάς» Δείτε εδώ τις περιλήψεις των τελευταίων ανατρεπτικών επεισοδίων
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα