Ψυχαγωγία

Αποκάλυψη Πολυχρονίδη στην Χριστιάνα: "Έκανα DNA...βρήκα τις ρίζες μου"(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Πέτρος Πολυχρονίδης βρέθηκε καλεσμένος μέσω skype στην εκπομπή της Χριστιάνας Αριστοτέλους "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε μεταξύ άλλων και για τη νέα και...διαφορετική δραστηριότητα που κάνει εν μέσω καραντίνας, την αναζήτηση συγγενών του μέσω του DNA του.

Ο ίδιος δήλωσε

Έκανα τεστ DNA πρόσφατα αλλά ποτέ δεν είχα την δυνατότητα να έρθω σε επαφή με ανθρώπους που έχουμε το ίδιο DNA.  Έχω φτάσει τις ρίζες μου 180 χρόνια πίσω σε θέμα καταγωγής και επικοινωνώ με κόσμο από την άλλη άκρη του κόσμου.

Σημασία έχει να δεις με ποιους εμπλέκεσαι. Μπορεί να έχεις ξάδερφο στην Βενεζουέλα. Μια κοπέλα, 8η ξαδέρφη, ήταν ολόιδια με την μητέρα μου όταν ήταν στα νιάτα της. Τρόμαξα όταν το είδα, ήταν ίδια με την μητέρα μου. Έχουμε πολύ μακρινή συγγένεια όμως το DNA σε ακολουθεί παντού.

Επόμενο άρθρο

O Xρήστος Φερεντίνος επισκέπτεται τη Τράπεζα ως άλλος...."ninja" (ΦΩΤΟ)

Με κουκούλα και όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας λόγω του κορωνοϊού
07/04/2020 - 14:38

ΣχετικέςΕιδήσεις

Δεν υπάρχουν ενδείξεις για εγκληματική ενέργεια στη σορό νεαρού άντρα στον Ακάμα

Στάλθηκαν δείγματα για ιστοπαθολογικές εξετάσει, ενώ η αναγνώριση θα γίνει με μέθοδο DNA
29/04/2020 - 15:20

"Μίλησε" το DNA για τον 38χρονο φερόμενο δράστη της γκανγκστερικής επίθεσης

Τον "καίνε" τα αποτέλεσματα εξετάσεων που διενεργήθηκαν σε τεκμήρια από τη σκηνή
17/02/2020 - 15:51

Η "Φωτογραφία 51" που αποκάλυψε το μυστικό της ζωής... (ΒΙΝΤΕΟ)

Για πρώτη φορά στην Κύπρο, η ζωή και το έργο της Δρ. Ροζαλιντ Φράκλιν στο θεατρικό σανίδι
10/12/2019 - 09:25

Συγκλονίζει η Μέγκι Ντριο: "Αγνοείται η ξαδέρφη μου μετά τον...σεισμό"(ΦΩΤΟ)

Όλες οι λεπτομέρειες, η εξαφάνιση και το μήνυμα που έστειλε
27/11/2019 - 12:40

To DNA θα δώσει απαντήσεις για τους 39 που βρέθηκαν νεκροί στο φορτηγό θανάτου

Θα χρειαστεί χρόνος για την ολοκλήρωση της διαδικασίας λέει η βρετανική αστυνομία
27/10/2019 - 15:12

Ανατροπή στην "υπόθεση βιασμού" με τον Ρονάλντο: Απόλυτα θετικό το DNA του

Οι αποκαλύψεις των βρετανικών Μέσων και ο "πονοκέφαλος" του ποδοσφαιριστή
21/10/2019 - 14:41

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ισχυρή έκρηξη στην Πλατεία Ηρώων, στην «καρδιά» της Λεμεσού (ΒΙΝΤΕΟ)

Πληροφορίες θέλουν κουκουλοφόρο να θεάθηκε στην περιοχή

Άνω κάτω οι συγκοινωνίες: Φωνάζουν για μεθόδευση οι εταιρείες λεωφορείων (VID)

Προειδοποιούν πως θα προχωρήσουν σε περαιτέρω μέτρα

Ζωή σε παρακολούθηση: Η εμπειρία ενός κρατούμενου με ηλεκτρονικό βραχιόλι (VID)

Η τοποθέτηση, οι όροι του μέτρου που οδήγησε και σε αποσυμφόρηση των φυλακών
Ελλάδα

Πυρά εναντίον τουρκικής αστυνομίας στον Έβρο 'βλέπει' η νομαρχία Αδριανούπολης

Ισχυρίζεται ότι τα πυρά σταμάτησαν όταν η τουρκική αστυνομία πυροβόλησε στον αέρα

Έλληνας ΥΠΑΜ: Προετοιμαζόμαστε για όλα τα ενδεχόμενα απέναντι στην Τουρκία

«Μέσα σε όλα τα ενδεχόμενα συμπεριλαμβάνονται ασφαλώς και η στρατιωτική εμπλοκή»

Τουρκικές ακταιωροί συνοδεύουν βάρκες με μετανάστες προς τα ελληνικά ύδατα

Δείτε το βίντεο ντοκουμέντο που έδωσε στη δημοσιότητα η Ελληνική Ακτοφυλακή
Διεθνή

10η μέρα οργής στις ΗΠΑ: Ο Τραμπ πρότεινε σε κυβερνήτες να καλέσουν Εθνοφρουρά

Μαίνονται οι αντιδράσεις για τη δολοφονία του Αφροαμερικανού Τζορτζ Φλόιντ

Υπόθεση Μαντλίν: Και τρίτη εξαφάνιση παιδιού εξετάζουν οι Αρχές

Η Αστυνομία ερευνά τη σύνδεση του υπόπτου με την εξαφάνιση ενός 6χρονου το 1996

tv news

O Μητροπολίτης Μόρφου Νεόφυτος σε μία εφ’ όλης της ύλης συνέντευξη...

Σχολιάζει τις κατηγορίες για ρητορική μίσους, αυτό το Σάββατο στις «24 ΩΡΕΣ»
Alpha TV Κύπρου

«Παράδοση Κατ' Οίκον» με καλεσμένο τον Κώστα Καζάκα με κέφι και αποκαλύψεις...

Πώς βίωσε τις μέρες της καραντίνας και ποια είναι τα πρόσωπα που του έχουν λείψει πιο πολύ
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 06/06/2020 - 02:30Γ4