Ξεμούδιασμα με τεσσάρα για τον ΠΑΟΚ

Δευτέρα, 28/11/2022 - 16:45

Συνεχίζει από εκεί που έμεινε ο ΠΑΟΚ!

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, στο πρώτο της φιλικό επί κυπριακού εδάφους, επικράτησε με το εμφατικό 4-1 της Ασντόντ από το Ισραήλ και έδειξε σε καλή κατάσταση.

Ήταν το πρώτο φιλικό για τους «ασπρόμαυρους» με τον Λουτσέσκου να δοκιμάζει πρόσωπα και πράγματα, δίνοντας χρόνο στους περισσότερους ποδοσφαιριστές του.

Ο ΠΑΟΚ ήλεγχε από την αρχή το παιχνίδι, με τον Φελίπε Σοάρες μόλις στο 11ο λεπτό να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του. Λίγο αργότερα και μόλις στο 27’ ο Μπίσεσβαρ έκανε δύο τα τέρματα για τον «δικέφαλο του βορρά», με τους Ισραηλινούς να μειώνουν δύο λεπτά αργότερα με τον Μπριόν. Παρόλα αυτά, η αντίδραση του ΠΑΟΚ ήρθε άμεσα με τον Μπράντον Τόμας να βρίσκει δίχτυα στο 34ο λεπτό, διαμορφώνοντας το 3-1 του ημιχρόνου.

Ο Λουτσέσκου άλλαξε πρόσωπα, δοκίμασε αρκετά πράγματα και ο ρυθμός έπεσε αισθητά, με τον Κωνσταντέλια να βάζει και αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1 στο 79ο λεπτό.