Τρίτος Αγώνας Κυπέλλου Υπερπήδησης Εμποδίων 2019

Πέμπτη, 31/10/2019 - 16:59

Το Σαββατοκύριακο 26 και 27 Οκτωβρίου 2019 διεξήχθη ο 3ος Αγώνας Κυπέλλου Υπερπήδησης Εμποδίων 2019 της Κυπριακής Ομοσπονδίας Ιππασίας. Ο διήμερος αγώνας πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Ιππικού Ομίλου Κιτίου με τη συμμετοχή αθλητών του Ιππικού Ομίλου Cavalier, του Ιππικού Ομίλου Λαπάτσα, του Ιππικού Ομίλου Λευκωσία, του Ιππικού Ομίλου Cyprus Equestrian Society και του Ιππικού Ομίλου Λυθροδόντα.

Οι αθλητές έλαβαν μέρος στα αγωνίσματα  Ε3, Ε2 και Ε1 Ανάπτυξης και στις κατηγορίες Κυπέλλου Παίδων και Εφήβων Δ, Γ, Β, και Α.

Νικητές στις κατηγορίες Κυπέλλου αναδείχθηκαν οι πιο κάτω:

Στην κατηγορία Δ (0,95-1,00μ) την πρώτη θέση κατέκτησε και τις δύο μέρες  το ζεύγος Claire-Lorraine Holla-Wartko και Marcy του Ιππικού Ομίλου Λαπάτσα.

Στην κατηγορία Δ Παίδων (0,95-1,00μ) την πρώτη θέση κατέλαβαν το Σάββατο η Ελένη Πολυβίου και Saigon 32 του Ιππικού Ομίλου Λυθροδόντα και την Κυριακή το ζεύγος Maria Shamova και Temujin του Ιππικού Ομίλου Cavalier.

Στην κατηγορία Γ (1,00-1,05μ) νικητές αναδείχθηκαν και τις δυο μέρες το ζεύγος Ελένη Πολυβίου και Saigon 32 του Ιππικού Όμιλου Λυθροδόντα.

Στην κατηγορία Β (1,05-1,10μ) νικητές αναδείχθηκαν το Σάββατο το ζεύγος Ανν Γκοζέτ και Zvegor και την Κυριακή το ζεύγος Μαρία-Έλλεν Βαφεάδης και Nilda Rouge, και οι δύο του Ιππικού Όμιλου Λυθροδόντα.

Στην κατηγορία Β Εφήβων (1,05-1,10μ) την πρώτη θέση κατέκτησε και τις δύο μέρες  το ζεύγος Μιχάλης Παπανικολάου και Grand Grammi του Ιππικού Όμιλου Λυθροδόντα.

Στην κατηγορία Α (1,15-1,20μ) νικητές αναδείχθηκαν το Σάββατο το ζεύγος Ανν Γκοζέτ και Zvegor και την Κυριακή το ζεύγος Μαρία-Έλλεν Βαφεάδης και Nilda Rouge, και οι δύο του Ιππικού Όμιλου Λυθροδόντα.