Αθλητικά

Τίμησε τον... 200άρη Τρισκόφσκι η ΑΕΚ (ΒΙΝΤΕΟ)

Είναι ο απόλυτος ηγέτης για την ΑΕΚ!

Ο Ιβάν Τρισκόφσκι προ λίγων ημερών υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο για άλλα δύο χρόνια με την ομάδα της Λάρνακας και όπως όλα δείχνουν θα κλείσει την καριέρα του στους «κιτρινοπράσινους».

Σήμερα (16/10) στο παιχνίδι με την ΠΑΕΕΚ σκόραρε το έβδομο του γκολ στη σεζόν, σε έξι σερί παιχνίδια, ενώ παράλληλα συμπλήρωσε 200 συμμετοχές με τη φανέλα της ΑΕΚ. 

Μετά τη λήξη της αναμέτρησης η διοίκηση των «κιτρινοπράσινων» τίμησε τον Σκοπιανό αρχηγό της ομάδας για την προσφορά του στην ΑΕΚ. 

Μιλώντας στην κάμερα της Primetel μετά το παιχνίδι ο Σκοπιανός είπε: «Τα 200 παιχνίδι είναι σεβαστός αριθμός και είναι μοναδικό για εμένα. Ο χρόνος περνά πολύ γρήγορα. Είναι ξεχωριστό επίτευγμα. Το πιο σημαντικό για εμένα όμως είναι πως σταματώ εδώ. Υπέγραψα το συμβόλαιο μου και θα είμαι εδώ και με τη νέα χρονιά. Αυτό μου δίνει κίνητρο για να πετύχω περισσότερα στη συνέχεια. Θα συνεχίσω για να πετύχουμε κάτι σημαντικό».

Για το γεγονός πως πέτυχε τα πάντα σε προσωπικό επίπεδο: «Δεν πέτυχα τα πάντα. Απουσιάζει το πρωτάθλημα. Όλοι έχουμε το δικαίωμα να το πιστεύουμε και το πιστεύω πολύ. Είμαι αισιόδοξος, η ομάδα το πιστεύει και δουλεύουμε σκληρά».

Για την ΑΕΚ: «Είναι η δεύτερη μου οικογένεια. Θέλω σίγουρα να ευχαριστήσω την οικογένεια μου που με βοηθά από μακριά, όμως εδώ σίγουρα είναι η δεύτερη μου οικογένεια».

Επόμενο άρθρο

Νίκησε την ΠΑΕΕΚ και έπιασε κορυφή η ΑΕΚ (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Η ομάδα της Λάρνακας επικράτησε των νεοφώτιστων χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα
16/10/2021 - 18:53

ΣχετικέςΕιδήσεις

Καυσόξυλα-Πετρέλαιο-Ρεύμα: "Κομμένη η ποινή" με κάθε τρόπο θέρμανσης (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι αδικίες και τα παράξενα στο επίδομα θέρμανσης για τους πολίτες των ορεινών περιοχών
19/11/2021 - 20:57

Το ράλι αυξήσεων συνεχίζεται: Πάνω από 60% πιο ακριβή η πατάτα τον Νοέμβρη (VID)

Εκτόξευση στην τιμή του γκαζιού, αυξήσεις και σε ζάχαρη και όσπρια
12/11/2021 - 21:20

"Έκρηξη" και στις τιμές των φυάλων υγραερίου (ΒΙΝΤΕΟ)

Ξεπερνά το €1 ανα φιάλη η αύξηση, επιπρόσθετο κόστος στις αγροτικές περιοχές
09/11/2021 - 21:33

Εκτοξεύτηκε η τιμή του γκαζιού, σε επιφυλακή οι αρμόδιες Υπηρεσίες (ΒΙΝΤΕΟ)

Υπό στενή παρακολούθηση λέει η Υπηρεσία Προστασίας Καταναλωτή
09/11/2021 - 13:15

Αδικαιολόγητες οι αυξήσεις στο παστεριωμένο γάλα, λένε οι καταναλωτές (ΒΙΝΤΕΟ)

"Τους προκαλούμε να δώσουν στοιχεία στη δημοσιότητα", είπε ο Μάριος Δρουσιώτης
01/11/2021 - 09:24

Έρχονται περαιτέρω αυξήσεις στο γάλα με το "καλημέρα" του Νοέμβρη (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε αγώνα αναζήτησης λύσης για την ακρίβεια έχει επιδοθεί η Επιτροπή Ενέργειας και Εμπορίου
26/10/2021 - 21:13

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Με φρουρούς και κάμερες απαντά η κυβέρνηση στις επιθέσεις σε Δημοτικά (VID)

Τι αποφασίστηκε σε έκτακτη σύσκεψη για τα χθεσινά έκτροπα σε σχολεία Λεμεσού και Λευκωσίας

ΒΙΝΤΕΟ: Ο Πάπας μίλησε... ελληνικά!

To "ευχαριστώ" που ξεσήκωσε τους χιλιάδες πιστούς σε ζητωκραυγές και χειροκροτήματα

"Ηχηρές" απουσίες από την ιστορική συνάντηση Πάπα Φραγκισκου και Ιεράς Συνόδου

Ποιοι Ιεράρχες έλειπαν από την επίσκεψη του Ποντίφικα σε Αρχιεπισκοπή και Καθεδρικό Ναό
Ελλάδα

ΣτΕ: Συνταγματικός ο υποχρεωτικός εμβολιασμός σε υγειονομικούς και ΕΜΑΚ

Δεν αντίκεινται στις συνταγματικές επιταγές και τις υπερνομοθετικές διατάξεις

Δημήτρης Λιγνάδης:Παραπέμπεται σε δίκη για 4 βιασμούς ανηλίκων και νεαρών ανδρών

"Άτομο επικίνδυνο, με πάθη και εμμονές εμφορούμενο από έντονα αντικοινωνικά αισθήματα"
Διεθνή

Η παραλλαγή Όμικρον προκαλεί απότομη αύξηση των νέων κρουσμάτων στη Ν. Αφρική

"Άνευ προηγουμένου αύξηση" στα νέα κρούσματα του κορωνοϊού σε σύντομη χρονική περίοδο

Υπέρ του υποχρεωτικού εμβολιασμού 7 στους 10 Γερμανούς

Με θετικό «μάτι» βλέπουν την αυστηροποίηση των περιοριστικών μέτρων

Πήγε να εμβολιαστεί κι έβαλε...ψεύτικο χέρι σιλικόνης

"Αν δεν ήταν τραγικό, θα ήταν κωμικό, στην κατάσταση που ζούμε είναι απαράδεκτη πράξη"

tv news

Mια τυχαία περιπολία φέρνει πιο κοντά την αποκάλυψη του δολοφόνου του Στεφανή..

«Σασμός» Δείτε εδώ όλες τις εξελίξεις της νέας ερωτικής δραματικής σειράς του Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η ώρα της κρίσης φτάνει! Στάθης και Ιουλία μιλούν ανοιχτά σε Στέφανο και Μυρτάλη

«Η Γη Της Ελιάς» Δείτε εδώ τις περιλήψεις των νέων ανατρεπτικών επεισοδίων
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 03/12/2021 - 13:30STYLE ME UP