Συμβιβασμός στο ντέρμπι αιωνίων στο πρωτάθλημα φούτσαλ

Πέμπτη, 7/10/2021 - 21:05

«Χορταστικό» αλλά χωρίς νικητή το ντέρμπι αιωνίων στο φούτσαλ για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος. ΑΠΟΕΛ και Ομόνοια έμειναν στο ισόπαλο 4-4.

Οι «γαλαζοκίτρινοι» προηγήθηκαν με τον Αλεξίου στο 6ο λεπτό, το 2-0 «έγραψε» ο Σοροκάπα τρία λεπτά αργότερα. Το τρίτο γκολ για τον ΑΠΟΕΛ σκόραρε ο Ομήρου στο 15ο λεπτό. Η Ομόνοια έφερε το ντέρμπι στα ίσα με τρία γκολ του Ελ Κέμπε (18', 21', 22'). Στο 28ο λεπτό ο Σάββα έδωσε προβάδισμα στο «τριφύλλι», με τον Σκαρπάρη να διαμορφώνει το τελικό 4-4 στο 31ο λεπτό.

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος η Ομόνοια νίκησε με 5-4 την Ανόρθωση, ενώ από την άλλη, δεν έγινε ο αγώνας του ΑΠΟΕΛ με την Αραράτ. Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν πρόσφατα για τον αγώνα Super Cup όπου επικράτησε η Ομόνοια με 2-1.

Η αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε υπό το βλέμμα του διοικητικού ηγέτη του ποδοσφαιρικού ΑΠΟΕΛ, Πρόδρομου Πετρίδη.