Στο ίδιο έργο θεατής ο Ολυμπιακός, αποχαιρέτησε την Ευρώπη με ήττα

Πέμπτη, 3/11/2022 - 21:43

Το φινάλε του Ολυμπιακού στην Ευρώπη έμοιαζε με την υπόλοιπη φετινή ευρωπαϊκή του πορεία, καθώς η ομάδα του Μίτσελ λύγισε στο τέλος με 2-0 από τη Ναντ παρότι έκανε καλή εμφάνιση στα πρώτα 75 λεπτά του αγώνα.

Οι «ερυθρόλευκοι» παρατάχθηκαν με πολλές αλλαγές και άντεξαν μέχρι τα τελευταία λεπτά, με τους Γάλλους να πανηγυρίζουν τη νίκη-πρόκριση στα νοκ άουτ του Europa League, καθώς η Καραμπάγκ έμεινε στο 1-1 με τη Φράιμπουργκ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 79ο λεπτό, με τον Μοχάμεντ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, με ωραία κεφαλιά από κοντά μετά από μπαλιά του Μπλαζ. Στο 90ο λεπτό, ο Γάλλος πέρασε σε ρόλο εκτελεστή, κλειδώνοντας τη νίκη των «καναρινιών» με υπέροχο σκάψιμο μέσα από την περιοχή μετά από τακουνάκι του Αιγύπτιου.

Έτσι, οι Πειραιώτες ολοκλήρωσαν το γκρουπ στους δύο πόντους, χωρίς να έχουν νίκη.