Στην έξοδο ο Σίλντενφελντ από την Ανόρθωση

Δευτέρα, 4/1/2021 - 09:08

Μόνο απογοήτευση μπορούν να αισθάνονται στην Ανόρθωση μετά την ήττα μέσα στο Τσίρειο με 3-2 κόντρα στον Απόλλωνα για τη 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta. Δεν είναι μόνο η ήττα αλλά και ο τρόπος που ήρθε, που έφερε απογοήτευση στις τάξεις της «Κυρίας».

Το γεγονός πως στο ημίχρονο βρέθηκε μπροστά στο σκορ με δύο γκολ και εν τέλει έφυγε χωρίς βαθμό κόντρα στους Λεμεσιανούς, αυτό ήταν που προβλημάτισε περισσότερο στην Ανόρθωση. Ο Τιμούρ Κετσπάγια πάντως στη δημοσιογραφική διάσκεψη μετά το παιχνίδι προανήγγειλε μεταγραφικές κινήσεις στη γραμμή της άμυνας.

Ουσιαστικά ο προπονητής της Ανόρθωσης με τις δηλώσεις του «φωτογράφισε» τον Γκόρντον Σίλντενφελντ, επιβεβαιώνοντας επί της ουσίας τα δημοσιεύματα των τελευταίων ημερών που ήθελαν τον Κροάτη κεντρικό αμυντικό εκτός ομάδας. Το γεγονός πως το τελευταίο διάστημα ο Κροάτης περνάει κακή περίοδο φορμαρίσματος, δύσκολα θα μπορέσει να παραμείνει στο «Αντώνης Παπαδόπουλος».

Από εκεί και πέρα, θα υπάρξουν κι άλλες αποχωρήσεις από το ρόστερ αν επιθυμεί δεύτερη μεταγραφική κίνηση ο Κετσπάγια τον Ιανουάριο. Μάλιστα, δεν αποκλείεται το ενδεχόμενο η αποχώρηση που θα υπάρξει να αφορά εκ νέου την αμυντική γραμμή της ομάδας της Αμμοχώστου.