Σκόραρε σε όλα τα λεπτά αγώνων ο Σουάρες

Πέμπτη, 23/9/2021 - 09:09

Είναι killer και όλοι το ξέρουν.

Ακόμη και η Μπαρσελόνα, που ακόμη πληρώνει το λάθος να τον αποδεσμεύσει και να τον στείλει στην αγκαλιά της Ατλέτικο, την οποία οδήγησε στο πρωτάθλημα. Πλέον όμως ο Λουίς Σουάρες έχει ένα ακόμη μεγάλο «παράσημο». Ο Ουρουγουανός φορ με το πρώτο γκολ που σημείωσε στη νίκη της Ατλέτικο επί της Χετάφε (1-2) έχει πλέον σκοράρει σε ΟΛΑ τα λεπτά μιας αναμέτρησης, από το 1ο ως το 97ο!

Ο 34χρονος άσος δεν είχε σκοράρει μόνο στο 78ο λεπτό και το πέτυχε στο «Αλφόνσο Πέρεθ»! Το… αγαπημένο λεπτό του Σουάρες είναι το 82ο, καθώς σε αυτό έχει σκοράρει 14 φορές, ενώ ακολουθεί το 90ο με 12 γκολ. Αξίζει να σημειωθεί πως στα δεύτερα ημίχρονα έχει πετύχει 303 γκολ, ενώ στο πρώτο 203.

Φέτος μετρά ήδη τρία γκολ σε έξι εμφανίσεις στη La Liga και συνολικά έχει 24 τέρματα σε 45 συμμετοχές με τους «ροχιμπλάνκος». Με την Μπαρσελόνα είχε σκοράρει 195 φορές σε 283 αγώνες.