Αθλητικά

Σάκκαρη: «Αγχώθηκα, είναι ανθρώπινο, αλλά θα μάθω από αυτό»

ΜΑΡΙΑ ΣΑΚΚΑΡΗ (ΠΗΓΗ ΚΥΠΕ)

Η Μαρία Σάκκαρη δεν αναζήτησε δικαιολογίες για την ήττα της από την Μπάρμπορα Κρεϊτσίκοβα στον ημιτελικό του Ρολάν Γκαρός. Η 25χρονη τενίστρια παραδέχτηκε πως δεν διαχειρίστηκε όπως έπρεπε πνευματικά τον αγώνα, όταν έφτασε σε match point.

«Ναι, πρέπει να είμαι απόλυτα ειλικρινής. Αγχώθηκα αρχίζοντας να σκέφτομαι ότι βρίσκομαι μόλις έναν πόντο από τον τελικό. Υποθέτω ότι είναι λάθος ενός πρωτοεμφανιζόμενου. Το καλό είναι ότι όταν δώσω ξανά στον εαυτό μου την ευκαιρία να είμαι σε αυτήν τη θέση, τότε ξέρω ότι δεν χρειάζεται να το ξανακάνω. Μόλις αγχώθηκα λίγο, το παιχνίδι μου έγινε πιο παθητικό και ειδικά στους σημαντικούς πόντους. Νομίζω ότι είναι ανθρώπινα συναισθήματα, αλλά νομίζω ότι θα μάθω από αυτό. Η σημερινή απώλεια πονάει πολύ, γιατί ήμουν τόσο κοντά. Ήμουν μόλις έναν πόντο μακριά. Αλλά τι μπορείς να κάνεις; Υπάρχουν πολλά θετικά και μερικά αρνητικά. Απλώς πρέπει να προχωρήσω και να δω πώς θα το κάνω την επόμενη φορά», ανέφερε.

Πηγή φωτό: ΚΥΠΕ

Επόμενο άρθρο

Προς «ναυάγιο» με Μπένσχοπ

Τις δύο πλευρές χωρίζει οικονομική διαφορά και ναυάγησε η περίπτωση του
11/06/2021 - 09:55

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κβιλιτάια: «Αν δεν κερδίζαμε το κύπελλο ο Κετσπάγια θα έφευγε»

Η αποκάλυψη του πρώην ποδοσφαιριστή της Ανόρθωσης και νυν του ΑΠΟΕΛ
22/06/2021 - 16:06

Νασιμέντο: «Η μοναδική μας σκέψη και στόχος είναι οι νίκες και οι τίτλοι»

Ο Βραζιλιάνος αμυντικός έκανε τις πρώτες του δηλώσεις, μετά τις ιατρικές εξετάσεις
22/06/2021 - 14:18

Ζράντι: «Στόχος δεν είναι άλλος από την κατάκτηση του τίτλου»

Οριστικοποιήθηκε η συμφωνία με τον Δανό ποδοσφαιριστή, έκανε τις πρώτες του δηλώσεις
22/06/2021 - 12:01

Γκόμεθ: «Μπορούμε να κερδίσουμε τον καθένα» (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι δηλώσεις του αρχηγού της Ομόνοιας για την προετοιμασία και την κλήρωση
20/06/2021 - 15:00

Γκριεζμάν: «Έφταιγε ο κόσμος, το χορτάρι και η ζέστη»

Ο Γάλλος φορ είχε αρκετές δικαιολογίες να πει μετά την ισοπαλία με την Ουγγαρία
20/06/2021 - 09:24

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πότε φεύγουν οι βροχές από το "μενού" του καιρού;

Σταδιακή άνοδο της θερμοκρασίας από το Σαββατοκύριακο προβλέπει η Μετεωρολογική

Ιδού οι επιτυχόντες των εξετάσεων για θέσεις στην Αστυνομία και Πυροσβεστική

Πότε λήγει η προθεσμία για υποβολή αίτησης για κενές θέσεις Ειδικών Αστυνομικών

Στα κρατητήρια μέχρι τις 22 Ιουλίου ο 24χρονος για την υπόθεση βιασμού στην Πάφο

Παραπέμφθηκε σε απευθείας δίκη ενώπιον του Μόνιμου Κακουργιοδικείου
Ελλάδα

Μητέρα Καρολάιν: «Μου πήρε το παιδί, δεν θα μου πάρει και το εγγόνι»

Τι λέει ο συνήγορος της οικογένειας της 20χρονης, που θα ζητήσει την πλήρη επιμέλεια

Σε ειδική πτέρυγα των φυλακών Κορυδαλλού ο 32χρονος συζυγοκτόνος

Σοκάρει η απολογία του πιλότου - "«Ουδέποτε είχα προσχεδιάσει το έγκλημα

Προφυλακιστέος ο 32χρονος καθ' ομολογία δολοφόνος της 20χρονης Καρολάιν (ΒΙΝΤΕΟ)

Το δρόμο για τη φυλακή έδειξαν ανακριτής και εισαγγελέας - Τα αιτήματα και η απολογία του
Διεθνή

Σε καραντίνα 1,000 Ισραηλινοί μετά την επιστροφή τουριστών από την Κύπρο

Έκτακτα μέτρα ανακοίνωσε ο Πρωθυπουργός της χώρας και ζήτησε να αποφεύγονται τα ταξίδια

Θρίλερ με την εξαφάνιση δίχρονου στην Ιταλία

Έρευνες με ελικόπτερο τελευταίας τεχνολογίας, το οποίο χρησιμοποιεί σκάνερ θερμότητας

Άρση καραντίνας για εμβολιασμένους από τον Ιούλιο ζητούν Βρετανοί Υπουργοί

Θα συνοδεύεται από παύση της σύστασης αποφυγής ταξιδιών στις "πορτοκαλί" χώρες

tv news

Η Ηλιάνα εξομολογείται στον Οδυσσέα πως δεν τον έχει ξεπεράσει ακόμα...

«8 Λέξεις» Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια του 2ου κύκλου
Alpha TV Κύπρου

Ο Αποστόλης ακούει τον Δημήτρη να λέει ότι έπρεπε να σκοτώσει την Αγγελική...

Δείτε εδώ όλες τις συγκλονιστικές εξελίξεις της σειράς του Alpha Κύπρου «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 23/06/2021 - 13:50ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ