Ψάχνει ανατροπή σε 24+ λεπτά η Ομόνοια

Τρίτη, 18/10/2022 - 11:11

Δεν ολοκληρώθηκε ο χθεσινός (17/10) αγώνας της Ομόνοιας κόντρα στη Νέα Σαλαμίνα, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta, ο οποίος θα συνεχιστεί σήμερα (18/10, 19:00) από το 66ο λεπτό που διακόπηκε, λόγω της έντονης βροχόπτωσης.

Η ομάδα της Λευκωσίας βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο, αφού βρίσκεται πίσω στο σκορ με 0-1 και καλείται να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα σε 24 λεπτά (συν οι καθυστερήσεις), προκειμένου να αποφύγει μια νέα απώλεια.

Στο διάστημα που έγινε το ματς, οι «πράσινοι» είχαν τις ευκαιρίες τους όμως δεν κατάφεραν να βρουν στόχο και σε μια στιγμή αδράνειας δέχθηκαν το γκολ από τον «πρώην» Τιάγκο και πλέον ψάχνει την ανατροπή.

Δύσκολο το έργο του «τριφυλλιού» αφού θα μπει υπό πίεση στη... συνέχεια της αναμέτρησης και είναι προ του φάσματος για την τέταρτη ήττα σε εφτά παιχνίδια, αφού γνωρίζει ότι χρειάζεται τουλάχιστον δύο γκολ για να πάρει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς, μιας και ούτε η ισοπαλία αρκεί.

Ξεκάθαρα τα δεδομένα για τον Νιλ Λένον, αφού θα αγωνιστούν οι έντεκα που ήταν στο γήπεδο πριν τη διακοπή, με τον ίδιο να έχει ήδη προχωρήσει σε δύο αλλαγές βγάζοντας τους Μπεζούς και Ανσαριφάρντ και έχει άλλες τρεις στη διάθεση του.

Η ενδεκάδα της Ομόνοιας: Ουζόχο, Μάθιους, Γιούστε, Λανγκ, Λέτσιακς, Χαραλάμπους, Κασάμα, Μπεζούς (54' Παπουλής), Ζαχαρίου, Μπρούνο, Ανσαριφάρντ (54' Χούπερ).

Στον πάγκο: Παναγή, Λοΐζου, Μπάρκερ, Κίτσος, Μπασιρού, Παναγιώτου, Μίλετιτς, Βενιζέλου, Σάββα, Κακουλλής