Ισόπαλο το πρώτο... τεστ της Ανόρθωσης στην Ολλανδία

Παρασκευή, 19/7/2019 - 21:55

Ισόπαλο το πρώτο φιλικό της «Κυρίας» επι Ολλανδικού εδάφους καθώς η Ανόρθωση έμεινε στο 1-1 με την τοπική, Go Ahead Eagles.

O Τιμούρ Κετσπάγια είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει αρκετά πρόσωπα και να βγάλει πολλά αλλά και χρήσιμα συμπεράσματα για τη συνέχεια.

Το σκορ για την ομάδα της Αμμοχώστου «άνοιξε» στο 19ο λεπτό με καρφωτή κεφαλιά ο Σελίν, ενώ η ισοφάριση για τους Ολλανδούς ήρθε τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.

Ανόρθωση: Λόρια (70′ Παπαδόπουλος), Γκαλίτσιος (46′ Στυλιανού), Σίλντενφελντ (70′ Σωτηρίου), Βργκοτς (70′ Χατζηπασχάλης), Σελίν (72′ Πηλέας), Ράγιος (55′ Ιωάννου), Βασιλακάκης (46′ Κοφί), Νταουσβίλι (46′ Κ. Αρτυματάς), Μαργκάσα (55′ Π. Αρτυματάς), Εγγλέζου (46′ Χατζηβασίλης), Ντούρις (46′ Κατσαράβα)