Εφτά γκολ στο Τσίρειο και νικήτρια η Ομόνοια στο πρώτο φιλικό της σεζόν (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 26/6/2021 - 21:07

Πρώτο φιλικό παιχνίδι στη σεζόν για Απόλλωνα και Ομόνοια στο Τσίρειο. Παιχνίδι στο οποίο Τσόρνιγκερ και Μπεργκ είχαν την ευκαιρία να χρησιμοποιήσουν πάρα πολλούς ποδοσφαιριστές και να εξάγουν χρήσιμα συμπεράσματα. Για την ιστορία η Ομόνοια πήρε τη νίκη με 4-3.

Η Ομόνοια προηγήθηκε με τον Τσέποβιτς στο 15ο λεπτό όμως ο Μάρκοβιτς στο 18ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στο 23ο λεπτό και πάλι ο Τσέποβιτς έκανε το 2-1 για την ομάδα του. Το 3-1 ήρθε από τον Λοΐζου στο 40ο λεπτό, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στο 60ο λεπτό ο Απόλλωνας με τον Παπουνασβίλι μείωσε σε 3-2 χάρις στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γεωργιανού. Το 4-2 διαμόρφωσε ο Φώτης Παπουλής στο 65ο λεπτό, ενώ το τελικό 4-3 ήρθε από τον νεαρό, Ίντζια.

Να σημειώσουμε πως το παιχνίδι ξεκίνησε με 15λεπτη καθυστέρηση καθώς απουσίαζε το ασθενοφόρο από το στάδιο της Λεμεσού.

Ενδεκάδες Α' Ημιχρόνου

Απόλλωνας (Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ): Γιοβάνοβιτς, Πίττας, Μάρκοβιτς, Νταμπό, Μαλεκκίδης, Ψύχας, Χαμάς, Χάμπος, Χαραλάμπους, Ηροδότου, Ζράντι

Ομόνοια (Χένινγκ Μπεργκ): Παναγή, Ευαγγέλου, Λέτσιακς, Γιούστε, Παναγιώτου, Γκόμεθ, Κούσουλος, Μποτεάκ, Τζιωνής, Τσέποβιτς, Λοΐζου

Ενδεκάδες Β' Ημιχρόνου

Απόλλωνας (Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ): Δημητρίου, Νασιμέντο, Ντένιτς, Ιντζία, Παπουνασβίλι, Σπόλιαριτς (Φώτη 73'), Κατελάρης, Φιλιώτης, Κολ, Γκεριέρ, Ορφανίδης

Ομόνοια (Χένινγκ Μπεργκ): Χοράσκα, Βενιζέλου, Παναγιώτου, Ευαγγέλου, Κίκο, Παπουλής, Κακουλλής, Ζευκής, Χαραλάμπους, Χατζηβασιλείου, Σάββα