Πρόκριση με «5άρες» για Εθνικό και Ολυμπιακό

Τετάρτη, 30/10/2019 - 16:19

Ο Εθνικός Άχνας και ο Ολυμπιακός έγιναν οι πρώτες ομάδες που έκλεισαν θέση στον Β' γύρο του Κυπέλλου Coca - Cola, αφού αμφότερες νίκησαν με ευκολία στους αγώνες τους, που πραγματοποιήθηκαν το απόγευμα της Τετάρτης (30/10).

Η ομάδα της Άχνας νίκησε με 5-1 στο «Τάσος Μάρκου» τον Ονήσιλλο Σωτήρας, με όλα τα γκολ να σημειώνονται στο δεύτερο ημίχρονο. Σκόρερ για τον Εθνικό ήταν οι Χαραλάμπους (47'),  Α. Ηλία (52'), Μ. Ηλία (62', 65') και Μαρκόφσκι (80'), ενώ το γκολ για τον Ονήσιλλο σκόραρε ο Πιτσιλλίδης (82').

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 4-1 στο ημίχρονο του Π.Ο. Ξυλοτύμπου στο Μακάρειο, με το τελικό αποτέλεσμα να ήταν 5-3. Σκόρερ οι Ακόστα (28'), Ενόχ (33'), Μπιλάλ (36'), Αζουλάο (41') και Αγιτέ (86') για τους «μαυροπράσινους», ενώ για τους φιλοξενούμενους σημείωσαν γκολ οι Ταραλίδης (39'), Μούσιτς (52') και Πικής (83').