Αθλητικά

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Η δράση του 22ου Παγκοσμίου Κυπέλλου συνεχίζεται!

Στο Κατάρ θα πραγματοποιηθούν συνολικά 64 αγώνες στη διοργάνωση, με τον μεγάλο τελικό να είναι προγραμματισμένος για τις 18 Δεκεμβρίου. 

Με τις 16 ομάδες που συνεχίζουν στη νοκ άουτ φάση να είναι ήδη γνωστές, το ενδιαφέρον στο Μουντιάλ φουντώνει για τα καλά. 

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της διοργάνωσης, τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες των ομίλων 

Το πρόγραμμα της φάσης των ομίλων

Παιχνίδι Σκορ Ημερομηνία/Ώρα Όμιλος Γήπεδο
 
Πρώτη αγωνιστική
 
Κατάρ – Εκουαδόρ 0-2 Κυριακή,
20/11 - 18:00
1ος Στάδιο Al-Bayt, Al Khor
Αγγλία – Ιράν 6-2 Δευτέρα,
21/11 - 15:00
2ος Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα
Σενεγάλη – Ολλανδία 0-2 Δευτέρα,
21/11 - 18:00
1ος Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα
ΗΠΑ – Ουαλία 1-1 Δευτέρα,
21/11 - 21:00
2ος Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan
Αργεντινή – Σαουδική Αραβία 1-2 Τρίτη,
22/11 - 12:00
3ος Στάδιο Lusail, Lusail
Δανία – Τυνησία 0-0 Τρίτη,
22/11 - 15:00
4ος Στάδιο Education City, Ντόχα
Μεξικό – Πολωνία 0-0 Τρίτη,
22/11 - 18:00
3ος 974 Stadium, Ντόχα
Γαλλία – Αυστραλία 4-1 Τρίτη,
22/11 - 21:00
4ος Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah
Μαρόκο – Κροατία 0-0 Τετάρτη,
23/11 - 12:00
6ος Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor
Γερμανία – Ιαπωνία 1-2 Τετάρτη,
23/11 - 15:00
5ος Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα
Ισπανία – Κόστα Ρίκα 7-0 Τετάρτη, 
23/11 - 18:00
5ος Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα
Βέλγιο – Καναδάς 1-0 Τετάρτη, 
23/11 - 21:00
6ος Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan
Ελβετία – Καμερούν 1-0 Πέμπτη, 
24/11 - 12:00
7ος Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah
Ουρουγουάη – Νότια Κορέα 0-0 Πέμπτη,
24/11 - 15:00
8ος Στάδιο Education City, Ντόχα
Πορτογαλία – Γκάνα 3-2 Πέμπτη,
24/11 - 18:00
8ος 974 Stadium, Ντόχα
Βραζιλία – Σερβία 2-0 Πέμπτη,
24/11 - 21:00
7ος Στάδιο Lusail, Lusail
 
Παιχνίδι Σκορ Ημερομηνία/Ώρα Όμιλος Γήπεδο
 
Δεύτερη Αγωνιστική
 
Ουαλία – Ιράν 0-2 Παρασκευή,
25/11 - 12:00
2ος Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan
Κατάρ – Σενεγάλη 1-3 Παρασκευή,
25/11 - 15:00
1ος Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα
Ολλανδία – Εκουαδόρ 1-1 Παρασκευή,
25/11 - 18:00
1ος Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα
Αγγλία – ΗΠΑ 0-0 Παρασκευή,
25/11 - 21:00
2ος Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor
Τυνησία – Αυστραλία 0-1 Σάββατο,
26/11 - 12:00
4ος Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah
Πολωνία – Σαουδική Αραβία 2-0 Σάββατο, 27/11 - 15:00 3ος Στάδιο Education City, Ντόχα
Γαλλία – Δανία 2-1 Σάββατο, 
27/11 - 18:00
4ος 974 Stadium, Ντόχα
Αργεντινή – Μεξικό 2-0 Σάββατο,
27/11 - 21:00
3ος Στάδιο Lusail, Lusail
Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα 0-1 Κυριακή,
28/11 - 12:00
5ος Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan
Βέλγιο – Μαρόκο 0-2 Κυριακή,
28/11 - 15:00
6ος Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα
Κροατία – Καναδάς 4-1 Κυριακή,
28/11 - 18:00
6ος Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα
Ισπανία – Γερμανία 1-1 Κυριακή,
28/11 - 21:00
5ος Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor
Καμερούν – Σερβία 3-3 Δευτέρα, 
29/11 - 12:00
7ος Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah
Νότια Κορέα – Γκάνα 2-3 Δευτέρα,
29/11 - 15:00
8ος Στάδιο Education City, Ντόχα
Βραζιλία – Ελβετία 1-0 Δευτέρα, 
29/11 - 18:00
7ος 974 Stadium, Ντόχα
Πορτογαλία – Ουρουγουάη 2-0 Δευτέρα,
29/11 - 21:00
8ος Στάδιο Lusail, Lusail
         
Παιχνίδι Σκορ Ημερομηνία/Ώρα Όμιλος Γήπεδο
 
Τρίτη Αγωνιστική
 
Εκουαδόρ– Σενεγάλη 1-2 Τρίτη, 
29/11 - 17:00
1ος Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα
Ολλανδία – Κατάρ 2-0 Τρίτη, 
29/11 - 17:00
1ος Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor
Ιράν – ΗΠΑ 0-1 Τρίτη,
29/11 - 21:00
2ος Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα
Ουαλία – Αγγλία 0-3 Τρίτη,
29/11 - 21:00
2ος Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan
Αυστραλία – Δανία 1-0 Τετάρτη,
30/11 - 17:00
4ος Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah
Τυνησία – Γαλλία 1-0 Τετάρτη,
30/11 - 17:00
4ος Στάδιο Education City, Ντόχα
Πολωνία – Αργεντινή 0-2 Τετάρτη,
30/11 - 21:00
3ος 974 Stadium, Ντόχα
Σαουδική Αραβία – Μεξικό 1-2 Τετάρτη,
30/11 - 21:00
3ος Στάδιο Lusail, Lusail
Καναδάς – Μαρόκο 1-2 Πέμπτη,
01/12 - 17:00
6ος Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα
Κροατία – Βέλγιο 0-0 Πέμπτη,
01/12 - 17:00
6ος Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan
Ιαπωνία – Ισπανία 2-1 Πέμπτη,
01/12 - 21:00
5ος Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα
Κόστα Ρίκα – Γερμανία 2-4 Πέμπτη,
01/12 - 21:00
5ος Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor
Γκάνα – Ουρουγουάη 0-2 Παρασκευή,
02/12 - 17:00
8ος Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah
Νότια Κορέα – Πορτογαλία 2-1 Παρασκευή,
02/12 - 17:00
8ος Στάδιο Education City, Ντόχα
Σερβία – Ελβετία 2-3 Παρασκευή,
02/12 - 21:00
7ος 974 Stadium, Ντόχα
Καμερούν – Βραζιλία 1-0 Παρασκευή,
02/12 - 21:00
7ος Στάδιο Lusail, Lusail

Η βαθμολογία των ομίλων

Πρώτος Όμιλος

Θέση Ομάδα Βαθμοί
1. Ολλανδία 7
2. Σενεγάλη 6
3. Εκουαδόρ 4
4. Κατάρ 0

Δεύτερος Όμιλος

Θέση Ομάδα Βαθμοί
1. Αγγλία 7
2. ΗΠΑ 5
3. Ιράν 3
4. Ουαλία 1

Τρίτος Όμιλος

Θέση Ομάδα Βαθμοί
1. Αργεντινή 6
2. Πολωνία 4
3. Μεξικό 4
4. Σαουδική Αραβία 3

Τέταρτος Όμιλος

Θέση Ομάδα Βαθμοί
1. Γαλλία 6
2. Αυστραλία 6
3. Τυνησία 4
4. Δανία 1

Πέμπτος Όμιλος

Θέση Ομάδα Βαθμοί
1. Ιαπωνία 6
2. Ισπανία 4
3. Γερμανία 4
4. Κόστα Ρίκα 3

Έκτος Όμιλος

Θέση Ομάδα Βαθμοί
1. Μαρόκο 7
2. Κροατία 5
3. Βέλγιο 4
4. Καναδάς 0

Έβδομος Όμιλος

Θέση Ομάδα Βαθμοί
1. Βραζιλία 6
2. Ελβετία 6
3. Καμερούν 4
4. Σερβία 1

Όγδοος Όμιλος

Θέση Ομάδα Βαθμοί
1. Πορτογαλία 6
2. Νότια Κορέα 4
3. Ουρουγουάη 4
4. Γκάνα 3

Η φάση των «16»

Παιχνίδι Σκορ Ημερομηνία/Ώρα Γήπεδο
Ολλανδία - ΗΠΑ 3-1 Σάββατο,
03/12 - 17:00
Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα
Αργεντινή - Αυστραλία 2-1 Σάββατο,
03/12 - 21:00
Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan
Γαλλία - Πολωνία 3-1 Κυριακή, 
04/12 - 17:00
Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα
Αγγλία - Σενεγάλη 3-0 Κυριακή, 
04/12 - 21:00
Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor
Ιαπωνία - Κροατία   Δευτέρα,
05/12 - 17:00
Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah
Βραζιλία - Νότια Κορέα   Δευτέρα,
05/12 - 21:00
974 Stadium, Ντόχα
Μαρόκο - Ισπανία   Τρίτη,
06/12 - 17:00
Στάδιο Education City, Ντόχα
Πορτογαλία - Ελβετία   Τρίτη,
06/12 - 21:00
Στάδιο Lusail, Lusail

Προημιτελικά

Παιχνίδι Σκορ Ημερομηνία/Ώρα Γήπεδο
Ιαπωνία/Κροατία - Βραζιλία/Νότια Κορέα   Παρασκευή,
09/12 - 17:00
Στάδιο Education City, Ντόχα
Ολλανδία - Αργεντινή   Παρασκευή,
09/12 - 21:00
Στάδιο Lusail, Lusail
Μαρόκο/Ισπανία - Πορτογαλία/Ελβετία   Σάββατο,
10/12 - 17:00
Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα
Αγγλία - Γαλλία   Σάββατο,
10/12 - 21:00
Στάδιο Lusail, Lusail

Ημιτελικά

Παιχνίδι Σκορ Ημερομηνία/Ώρα Γήπεδο
Νικητής 1ου προημιτελικού - Νικητής 2ου προημιτελικού   Tρίτη,
13/12 - 21:00
Στάδιο Lusail, Lusail
Νικητής 3ου προημιτελικού - Νικητής 4ου προημιτελικού   Τετάρτη,
14/12 - 21:00
Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor

Τρίτη θέση

Παιχνίδι Ημερομηνία/Ώρα Σκορ Γήπεδο
  Σάββατο,
17/12 - 17:00
  Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα

Τελικός

Παιχνίδι Ημερομηνία/Ώρα Σκορ Γήπεδο
  Κυριακή,
18/12 - 17:00
  Στάδιο Lusail, Lusail
Επόμενο άρθρο

Καταιγιστική Αγγλία «πάτησε» την Σενεγάλη και... έφυγε για τους «8»

Τα «τρία λιοντάρια» επικράτησαν επί των Σενεγαλέζων και πέρασαν στην επόμενη φάση
04/12/2022 - 22:54

ΣχετικέςΕιδήσεις

Iαπωνία-Κροατία: Ταχυδύναμη εναντίον εμπειρίας

Η Ιαπωνία αντιμετωπίζει στις 17:00 την φιναλίστ του προηγούμενου Παγκοσμίου Κυπέλλου
05/12/2022 - 09:19

Νέα νίκη για Λέικερς με απίθανο Ντέιβις που σημείωσε 55 πόντους

Οι Σέλτικς επικράτησαν 103-92 των Νετς στο Μπρούκλιν
05/12/2022 - 08:24

Οι ανατρεπτικές ιδέες της FIFA για το Μουντιάλ του 2026

Ο Αρσέν Βενγκέρ αναφέρθηκε στα σχέδια της FIFA για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2026
05/12/2022 - 07:57

Ο Στέρλινγκ επέστρεψε στην Αγγλία επειδή ένοπλοι ληστές εισέβαλαν στο σπίτι του

Γνωστός έγινε ο λόγος για τον οποίο ο Ραχίμ Στέρλινγκ αποχώρησε από το Κατάρ
05/12/2022 - 07:55

Αποκλεισμός για Σενεγάλη, επιστρέφει στην Πάφο ο Ναμέ

Το ταξίδι του Αφρικανού ολοκληρώθηκε στο Παγκόσμιο Κύπελλο
04/12/2022 - 22:57

Λεβαντόφσκι: «Δώσαμε ό,τι είχαμε, αλλά δεν ήταν αρκετό»

Δηλώσεις μετά τον αποκλεισμό της Πολωνίας από τη συνέχεια του Μουντιάλ έκανε ο 34χρονος
04/12/2022 - 20:30

περισσότερες ειδήσεις

Ελλάδα

«Μπούκαρε» στο Δήμο Βόλου με αλυσοπρίονο: «Μας είπαν ότι πάσχει από ψυχασθένεια»

Σε κατάσταση σοκ η εργαζόμενη που δέχθηκε επίθεση και ο προϊστάμενος της υπηρεσίας

Κιβωτός του Κόσμου: Νοίκιασαν σπίτι ο πατέρας Αντώνιος και η πρεσβυτέρα

O πατέρας Αντώνιος και η πρεσβυτέρα ετοιμάζουν τις επόμενες κινήσεις τους

Αποκάλυψη για Γλυπτά: Οι μυστικές συναντήσεις Αθήνας με το Βρετανικό Μουσείο

Τι εννοούσε ο πρωθυπουργός με τη δήλωση «μια συμφωνία win-win είναι δυνατή»
Διεθνή

Ιστορική αλλαγή στο Ιράν: Καταργείται η Αστυνομία Ηθών

Οι λαϊκές εξεγέρσεις έφεραν αποτέλεσμα, πανηγυρίζει ο δημοκρατικός κόσμος

tv news

Η Αθηνά βλέπει μπροστά της τον εισαγγελέα και ξαναζεί τις μαύρες μέρες της δίκης

«Η Γη Της Ελιάς» Δείτε εδώ τις συγκλονιστικές εξελίξεις, trailers και όλα τα επεισόδια!
Alpha TV Κύπρου

O Παύλος διψασμένος για εκδίκηση, πάει στο αρχοντικό των Σταματάκηδων...

Εκεί, όμως, γίνεται μάρτυρας μιας μεγάλης απειλής! «Σασμός» Δείτε εδώ όλες τις εξελίξεις..
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 05/12/2022 - 11:00ALPHA ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
Δευ, 05/12/2022 - 13:30ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ
Δευ, 05/12/2022 - 14:15ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ
Δευ, 05/12/2022 - 15:15ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ
Δευ, 05/12/2022 - 17:00DEAL
Δευ, 05/12/2022 - 17:50ALPHA NEWS
Δευ, 05/12/2022 - 19:00THE CHASE
Δευ, 05/12/2022 - 20:00ALPHA NEWS
Δευ, 05/12/2022 - 21:00ΣΑΣΜΟΣ
Δευ, 05/12/2022 - 22:15Η ΓΗ ΤΗΣ ΕΛΙΑΣ
Τρί, 06/12/2022 - 00:30THE CHASE
Τρί, 06/12/2022 - 01:30ΤΟ ΝΗΣΙ
Τρί, 06/12/2022 - 02:15ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ
Τρί, 06/12/2022 - 03:15ΣΑΣΜΟΣ
Τρί, 06/12/2022 - 04:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ