Ποδαρικό με το δεξί για Βόλο

Κυριακή, 12/9/2021 - 20:20

Με... μπόλικο άγχος, ο Βόλος έκαμψε την αντίσταση της Λαμίας (2-1) στο «Πανθεσσαλικό», ξεκινώντας έτσι με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τη φετινή πορεία της Super League 1!

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο τρίποντο χάρη στο πολύ καλό τους πρώτο ημίχρονο, εκεί όπου με τα γκολ των Μπαρτόλο στο 8' και Φαν Βέερτ στο 41ο λεπτό έκαναν... όλη τη δουλειά. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα της Φθιώτιδας πάλεψε με όλες της δυνάμεις της για την ανατροπή, ωστόσο το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τελικό σκορ στο 52' με τέρμα του Τιρόνε.

Αξιοσημείωτο είναι πως τόσο το πρώτο γκολ του Βόλου, όσο και εκείνο της Λαμίας ήρθαν μετά από... τραγικά λάθη της άμυνας, απόρροια βέβαια και της εποχής, με την έλλειψη αγωνιστικού ρυθμού να είναι κάτι παραπάνω από εμφανές στις ομάδες.