«Πλήρωσε» λάθη και αστοχία με αποκλεισμό ο Απόλλωνας

Πέμπτη, 3/3/2022 - 10:00

Εκτός συνέχειας του κυπέλλου έμεινε το βράδυ της Τετάρτης (2/3) ο Απόλλωνας, ο οποίος ηττήθηκε με 2-0 από την ΑΕΛ και αποκλείστηκε από τη δεύτερη φάση, αφού στο πρώτο ματς νίκησε με 1-0.

Σε ένα ματς όπου πήγαν όλα... ανάποδα, οι «γαλάζιοι» «πλήρωσαν» τα λάθη τους αλλά και την αστοχία, με καθοριστικό σημείο στην έκβαση του αγώνα το χαμένο πέναλτι του Χαμάς στο πρώτο ημίχρονο, αφού αν ευστοχούσε θα ήταν πολύ διαφορετικά τα δεδομένα.

Στην παράταση τα πράγματα έγιναν ακόμη πιο δύσκολα, αφού ο Ρομπέρζ αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε, με το σύνολο του Τσόρνιγκερ να δέχεται λίγο μετά και δεύτερο γκολ, κάτι που ουσιαστικά «σκότωσε» τις όποιες ελπίδες.

Στην ομάδα της Λεμεσού πάντως δεν θέλουν να τους... πάρει από κάτω, για το γεγονός ότι αποκλείστηκαν από τη διοργάνωση, αφού έχουν τον μεγάλο στόχο της κατάκτησης του τίτλου, εκεί όπου βρίσκονται στο +7 και επικεντρώνονται πλέον σε αυτόν.

Ακολουθεί δύσκολη έξοδος με την Πάφο στο «Στέλιος Κυριακίδης», την ερχόμενη Δευτέρα (7/3, 18:00) στην πρεμιέρα των play-off του πρωταθλήματος Cyta, εκεί όπου πάει με μοναδικό στόχο το «διπλό», για να συνεχίσουν την πορεία τίτλου.