Πήρε τη νίκη στο ενενήντα... φεύγα η Τότεναμ

Κυριακή, 20/1/2019 - 20:26

Η ομάδα του Ποτσετίνο επέστρεψε στις νίκες έπειτα από την εντός έδρας ήττα με 1-0 από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, περνώντας με πολύ… ιδρώτα από το «Craven Cottage» με 2-1 και κάνοντας ανατροπή.

Οι «Spurs», οι οποίοι αγωνίστηκαν δίχως τον τραυματία, Χάρι Κέιν, έβγαλαν… νοκ-άουτ τους γηπεδούχους με κεφαλιά του Γουίνκς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, έπειτα από τη σέντρα του Ενκουντού.

Η Τότεναμ βρέθηκε να… κυνηγάει από το πρώτο ημίχρονο, καθώς ο Γιορέντε, ο οποίος κλήθηκε να αναπληρώσει το κενό που υπήρχε με την απουσία του Άγγλου φορ, έστειλε στο 17’ την μπάλα στα δίχτυα, αλλά της ομάδας του. Το ματς ήρθε στα ίσα με τρόπο που μοιάζει με το (μετέπειτα) δεύτερο τέρμα των φιλοξενούμενων, που ξεκίνησαν την αντεπίθεσή τους στις αρχές του β' μέρους. Ο Έρικσεν ζύγισε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Ντέλε Άλι πάτησε γερά στα πόδιά του για να καρφώσει την μπάλα στα δίχτυα.