Πέρασε αέρα από τον Βόλο και… περιμένει στη γωνία ο Ολυμπιακός

Κυριακή, 8/1/2023 - 17:56
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ (ΚΥΠΕ)

Περίπατος του Ολυμπιακού στον Βόλο!

Άνετη νίκη με 4-0 για τους Πειραιώτες στο ερυθρόλευκο Πανθεσσαλικό, «καθαρίζοντας» από το ημίχρονο τους γηπεδούχους.

Η ομάδα του Μίτσελ δεν άφησε περιθώρια, ανοίγοντας το σκορ στο 7’ με πέναλτι του Μπιέλ (για χέρι του Άλχο σε προσπάθεια του Φορτούνη), ενώ ο Χουάνγκ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας με φοβερό εκτός περιοχής σουτ.

Ο Μπακαμπού πέτυχε στο 45' το 7ο του τέρμα στη σεζόν με κεφαλιά από εξαιρετική σέντρα του Ρέαμπτσιουκ, ενώ ο Ελ Αραμπί τρία λεπτά μετά την είσοδό του βρήκε δίχτυα και έδωσε συνέχεια στην εξαιρετική παράδοση που έχει με τον Βόλο.

Υπό το βλέμμα του Βαγγέλη Μαρινάκη και περίπου 15.000 οπαδών του έφτασε σε άνετο «τρίποντο» ο Ολυμπιακός, ο οποίος πέτυχε 3η διαδοχική νίκη για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα.