Συμβιβασμός στο «Στέλιος Κυριακίδης» για Πάφο και Ολυμπιακό (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 16/10/2021 - 20:55

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο «Στέλιος Κυριακίδης» μεταξύ της Πάφου και του Ολυμπιακού για την έκτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο, 1-1. Η Πάφος άνοιξε το σκορ στο 53ο λεπτό με τον Βαλακάρι, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ευτυχίδη στο 89ο λεπτό.

Με αυτή την ισοπαλία, η Πάφος πήγε στους εφτά βαθμούς και βρίσκεται στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ ο Ολυμπιακός βρίσκεται πλέον στην τέταρτη θέση, έχοντας οκτώ βαθμούς. Αμφότερες οι δύο ομάδες έχουν έξι παιχνίδια στο ενεργητικό τους στο πρωτάθλημα.

Για την έβδομη αγωνιστική, ο Ολυμπιακός θα φιλοξενεί τη Δόξα στο ΓΣΠ (22/10 - 19:00), στην πρώτη χρονικά αναμέτρηση της ερχόμενης αγωνιστικής. Με τη σειρά της, η Πάφος θα πάει στη Λεμεσό για να αντιμετωπίσει στο Τσίρειο τον Απόλλωνα (23/10 - 19:00).

Πάφος (Ντάρκο Μίλανιτς): Ρούτκο, Κβίντα, Σεμέδο, Κοβάσεβιτς (Μπαμπαγιάν 75'), Ζάιρο, Αουρέλιο, Φυλαχτού, Βαλακάρι (Αμπντουσαλάμοβ 75'), Ντράγκομιρ, Μπάιριτς, Πάγιτς

Ολυμπιακός (Γιώργος Πετράκης):  Μολ, Καντέ, Μποβέδα, Σάλι, Γουίλσον, Μανρίκε, Σαρφό, Πεχλιβάνης (Κα 68'), Ντιανιέ, Νάνι (Ευτυχίδης 84'), Κυριάκου (Γκουστάβο 59')