«Ξέρανε» την Ένωση στο τέλος η Πάφος (ΒΙΝΤΕΟ)

Πέμπτη, 11/2/2021 - 20:53

Μεγάλη νίκη για την Πάφο κόντρα στην Ένωση με 2-1 στην τελευταία χρονικά αναμέτρηση της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

Η Πάφος άνοιξε το σκορ από το σημείο του πέναλτι στο 16ο λεπτό με τον Βαλακάρι ενώ η Ένωση έφερε το παιχνίδι στα ίσα προσωρινά με τον Ντένινγκ στο 79ο λεπτό εξίσου από το σημείο του πέναλτι. Το νικητήριο γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε από τον Μέρφι στο 89ο λεπτό.

Με τη νίκη αυτή η Πάφος έφτασε τους 28 βαθμούς και βρίσκεται στο -1 από την έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Από την άλλη, η Ένωση έμεινε στους 24 βαθμούς και στην 11η θέση της κατάταξης.

Την ερχόμενη αγωνιστική (25η), η ομάδα της Πάφου πάει στο Μακάρειο για να αντιμετωπίσει τη Δόξα (16/02 - 17:00) ενώ η Ένωση θα φιλοξενεί στο «Τάσος Μάρκου» την Ανόρθωση (16/02 - 19:00).

Πάφος (Στηβ Κωνσταντινίδης): Ρούτκο, Αλβάρεζ, Σάιθ, Αραγιούρι, Αουρέλιο, Φυλακτού, Πάντσεον (Λελιούκιν 90'), Βαλακάρι, Φουρ (Ράκελς 80’), Μέρφι, Τόρες

Ένωση Νέων Παραλιμνίου (Κάρλος Άλος Φερέρ): Γακτσέφσκι, Λουσέρο, Μπάλαζιτς, Μαϊσουράντζε, Μπαρμπόσα, Κοσμάς (Φελίπε 64’), Μπελόνε (Κοτσώνης 64’), Μπάρνι, Ντένινγκ, Θεοδώρου, Ενγκού (Ουντότζι 74’)