«Τρελό» φινάλε και... συμβιβασμός για Πάφο και Άρη (ΒΙΝΤΕΟ)

Παρασκευή, 29/4/2022 - 21:04

«Τρελό» φινάλε στο «Στέλιος Κυριακίδης»!

Πάφος και Άρης σκόραραν από μια φορά στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης και πήραν από ένα βαθμό στο πλαίσιο της έβδομης αγωνιστικής των play-off του πρωταθλήματος Cyta, αφού έμειναν στο ισόπαλο 1-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ντελμίρο στο 93ο λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Ζάιρο στο 98ο λεπτό.

Με την ισοπαλία αυτή οι δύο ομάδες έχασαν πολύτιμο έδαφος στην προσπάθεια που κάνουν για έξοδο τους στην Ευρώπη. Οι «γαλάζιοι» παρέμειναν στην έκτη θέση του πρώτου γκρουπ έχοντας 43 βαθμούς, ενώ η ομάδα της Λεμεσού πήγε στους 46 βαθμούς, παραμένοντας στην τρίτη θέση και περιμένει τα άλλα αποτελέσματα της αγωνιστικής.

Για την ιστορία της αναμέτρησης, να αναφέρουμε πως η Πάφος για μισή ώρα αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο καθώς αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας της Ευγένιος Πέτρου. Έτσι, οι Παφίτες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με ποδοσφαιριστή κάτω από το τέρμα καθώς δεν υπήρχε άλλη επιλογή.

Για την ερχόμενη, 8η αγωνιστική των play-off του πρωταθλήματος Cyta η Πάφος πάει στη Λάρνακα για να αντιμετωπίσει την Ανόρθωση (09/05 – 19:00) στο «Αντώνης Παπαδόπουλος». Από την άλλη, η «Ελαφρά Ταξιαρχία» πάει εξίσου στη Λάρνακα για να αντιμετωπίσει στην «Αρένα» την ΑΕΚ (08/05 – 17:00).

Πάφος (Ντάρκο Μίλανιτς): Ρούντκο (Πέτρου 17'), Παλάσιος, Χότσκο (Φουρ 90'), Σεμέδο (Κοβάσεβιτς 90'), Ζάιρο, Χέσταντ (Ντάγκλας 46'), Βαλακάρι (Κβίντα 66'), Ταλίς, Μπάιριτς, Πάντσεον, Τόμετσακ

Άρης (Αλεξέι Σπιλέφσκι): Βανά (Σωφρονίου 33'), Μπράουν, Σπόλιαριτς, Γιαγκό, Σίλντελφελντ, Σλόγκαρ (Τζαβέ 46'), Μπρόνσον, Ρονκάλια (Ντελμίρο 74'), Γιαμπλόνσκι, Κορομά (Μπογκνάρ 46'), Σιμιόν (Μπαμπίκα 33')